6 Yeni Bölüm Açacak

Adıyaman Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, "2014-2015 öğretim yılında 4 bin 471 öğrenci alımı gerçekleştirirken, 2015-2016 öğretim yılında kontenjanlarını arttırarak 5 bin 869 öğrenciye kapılarını açacak" dedi.

6 Yeni Bölüm Açacak Bölge

Gönüllü, "Verdiği kaliteli ve çağdaş eğitim, aldığı kalite standartları ve her gün daha da gelişip güzelleşen modern kampusu ile ülkemizin önde gelen üniversiteleri arasına giren Adıyaman Üniversitesi, önümüzdeki tercih döneminde 5 bin 869 öğrenciyi daha Adıyaman Üniversitesi ailesine katarak hayata hazırlayacak.

Her yıl artan bölüm sayısı ile birlikte öğrenci sayısını da artıran Adıyaman Üniversitesi ayrıca bu yıl 6 yeni bölüme 280 öğrenci daha alacak. Bu yıl ilk defa öğrenci alacak Eczacılık Fakültesinin yanı sıra yeni açılan Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi (İÖ) bölümüne, Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümüne, Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik ve Makine Mühendisliği bölümleri ile Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümüne bu yıl ilk kez öğrenci alınacak" diye konuştu.

Adıyaman Üniversitesi’nin her geçen gün yükselen bir değer olmasının hem Adıyaman hem de üniversite açısından gurur verici bir gelişme olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, “Üniversitemizin Adıyaman’a yaptığı ekonomik, sosyal ve kültürel katkılarla ilimiz için çok önemli bir yerde olduğunun farkındayız. Bizleri gece gündüz demeden çalışmaya sevk eden ölçülerden biri de budur. Bu konuda bizlerle birlikte gayret gösteren çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her yönüyle büyüyüp gelişen bir üniversite olarak cazibe merkezi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 921
Bu Ay : 2503
Toplam : 2503

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom