Yeni Kapalı Salon Gün Sayıyor

Şeker arazisine inşa edilen 5 bin kişilik yeni spor salonu, büyük ölçüde tamamlanırken estetik ve etkileyici görüntüsüyle Malatya’nın yeni yüz akı olacak. 4 ay sonra tamamen bitirilmiş olacak salonun maliyeti yaklaşık 20 milyon lirayı buluyor…

Yeni Kapalı Salon Gün Sayıyor Malatya Spor

Malatya’da yıllardır salon sporlarının ve kapalı ortamda yapılan aktivitelerin yükünü çeken Atatürk Spor Salonu artık tarih oluyor. Şeker arazisine inşa edilen 5 bin kişilik yeni spor salonu, büyük ölçüde tamamlanırken estetik ve etkileyici görüntüsüyle Malatya’nın yeni yüz akı olacak. 4 ay sonra tamamen bitirilmiş olacak salonun maliyeti yaklaşık 20 milyon lirayı buluyor…

Spor tesisleşmesi için genel bütçeden 155 milyon TL pay alan Malatya’ya yeni yapılacak spor salonu da bu büyük yatırımın bir parçası olarak dikkat çekiyor. Kongre, konser, toplantı gibi yurt içi organizasyonlarının dışında daha çok uluslararası şampiyona için inşa edilen Malatya Spor Salonu’nda bundan böyle yıldız sporcular da izlenebilecek.
FİBA (Uluslar Arası Basketbol Federasyonları Birliği) standartlarına göre inşa edilen spor salonunda Türkiye şampiyonalarının dışında, Avrupa ve Dünya basketbol, voleybol, hentbol, karate, tekvando, güreş gibi branşlarda şampiyonalar düzenlenebilecek.

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Yeni salonun daha çok organizasyonlar için düşünüldüğünü belirten Fındıklı, “Görüntüsüyle ve projesiyle inanın birçok İl’e ilham olan bir projeydi. Bizden sonra Türkiye’de 3 şehir bu projenin aynısını yaptırmak için harekete geçti. Görüntüsüyle şehre estetik katan bir yapıya sahip. Atatürk Spor Salonu’nun 3 katı büyüklüğünde. 4 ay sonra teslim almayı umut ediyoruz. Şu an hiçbir aksama olmadan inşaat devam ediyor. Dış kaplama(giydirme) denilen işlem devam ediyor. Yaklaşık 20 milyon maliyeti buldu ama içinde 3 tane de yavru spor salonumuz var. Büyük salonumuz organizasyonlarda yavru salonlar idmanlarda kullanılacak. Malatya her şeyin en iyisini hak ediyor. Bu proje şehrimize ve bölgeye yakışan bir tesis oldu. Bu tür dev bütçeli tesislerin yapılmasında, ödeneklerin çıkarılmasında emeği geçen tüm vekillerimize ve devlet adamlarımıza, bürokratlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 921
Bu Ay : 1439
Toplam : 1439

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom