Başarılı Kadın Çifçilere Sertifika Verildi

Malatya Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü İŞ KUR ve KOSGEB iş birliğiyle başlatılan kadın çiftçiler tarımsal yayım projesinde başarılı olan kadın çiftçilere sertifikaları verildi.

Başarılı Kadın Çifçilere Sertifika Verildi Malatya Haber

Ramada Otel'de düzenlenen sertifika törenine Vali Süleyman Kamçı, Tarım Gıda ve Hayvancılık il müdürü Ali Selvi, İş - Kur müdürü Vahap Toman ve girişimci kadın işçiler katıldı.

Düzenlenen sertifika töreninde konuşan Tarım Gıda ve hayvancılık Müdürü Ali Selvi, ’İl Müdürlüğümüz olarak 2014 yılı içerisinde bahçe bakım, organik tarım, bitki hastalık ve zararları, süt sığırcılığı, arıcılık, koyun yetiştiriciliği, çilek yetiştiriciliği ve sürü yönetimi konularında toplam 165 kadın çiftçimize sertifika verilmiştir” dedi.

Tarımsal yayım, ev ekonomisi, aile içi şiddet konularında da eğitimler düzenlendiğini belirten Selvi, “Bin 770 bayan eğitime katılmıştır. Kadın çiftçilerimiz kırsal kalkınmayı destekleme programı kapsamında projeler içerisinde yer almıştır. 2004 - 2013 yılları arasında kadın çiftçilerimiz yarışıyor programları düzenlenmiştir. Bakanlığımız tarafından 2012 - 2016 yılları arasında kırsal alanda kadın güçlendirmesi ulusal eylem planı devam etmektedir. Bakanlığımız üretici ve girişimci ruha sahip kadıları bilgilendirmek ve uygulanabilecek projelerin hayata geçirilmesinde etkinliklerini artırarak tarımda kadın girişimciliğini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla kadın çiftçiler tarımsal yayım projesi kapsamında tarım kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi programı hayata geçirilmiştir. Bu kapsamda Bakanlığın destek verdiği 8 ilden biri Malatya’dır” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dereceye giren ilk üç projenin ödüllerini Malatya Valisi Süleyman Kamçı tarafında verildi. Sertifika törenin ardından yarışmaya katılan 48 projenin pazarı Malatya Valiliği tarafından açıldı.

Kurdele kesimi sırasında konuşan Vali Süleyman Kamçı, “Kadın girişimcilere her konuda yardımcı olunacaktır. KOSGEB’in kredi imkanlarından yararlanarak küçükten başlayıp iş kadını olma yolunda Malatya'mızda adımlar atılacaktır” dedi.

48 proje pazar açılışının ardından, kadın girişimcilerin projelerinin sergilendiği pazar, davetliler tarafından gezildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 240
Bu Ay : 863
Toplam : 863

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom