El Birliği İle Okulu Boyadılar

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencileri bu kez de Akçadağ ilçesine bağlı Yağmurlu İlkokulu ve Ortaokulu’nun eksikliklerini giderdiler.

El Birliği İle Okulu Boyadılar Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ilçelerdeki okulların eksikliklerini gideriyor. ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında ders hocaları Münir Şahin koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten öğrenciler, Yağmurlu Ortaokulu’nun iç ve dış cephesinin duvarlarını boyadı, kütüphane ve yemekhanenin de tadilatını yaptı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren öğrenciler, “Bu proje kapsamında sınıflarımızın eksikliklerini giderdik. Sınıfa korniş takıldı, perdeler alındı, kapı kolları değiştirildi. Sınıflardaki eski dolapların yerine yenileri alındı. Çöp kovaları değiştirildi. Yemekhanenin eksik masaları temin edildi ve eski masalar için örtüler alındı. Anasınıfında materyal eksiklerini tamamlayarak öğrenciler için ayakkabı, kırtasiye malzemesi, minder, çorap ve terlik aldık. Kütüphane kitaplarına yaklaşık 600 kitap eklendi, okulun iç ve dış boyası yapıldı ve yemekhane yeniden düzenlendi” dedi. Öğrenciler, yaklaşık bir aylık çalışmalarında kendilerine destek verenlere teşekkür ettiler.

İngilizce Öğretmenliği Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Bilal Genç de, öğrencilerin yaptığı faaliyetleri takdir ettiğini ifade ederek, “Öğrencilerimizin gerçekleştirdiği bu projeler sosyal sorumluluk projelerinden farklı değildir. Öğrencilerimiz olağanüstü bir çabayla çalışıp projelerini gerçekleştirdiler. Bugün burada gururla öğrencilerimin reklamını yapmak istiyorum. Bizimkiler bir öğrenciden daha fazlası” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 243
Bu Ay : 5437
Toplam : 5437

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom