TÜRFAD, Malatya Şubesi Açıldı

Türkiye genelinde 19 şubesi bulunan Türkiye Futbol Adamları Derneği’nin (TÜRFAD) Malatya Şubesi düzenlenen törenle açıldı.

TÜRFAD, Malatya Şubesi Açıldı Malatya Haber

Eski amatör futbolcu ve Malatyaspor’un eski yöneticisi Mahmut Cücemen’in başkanlığını yaptığı TÜRFAD’ın açılışına Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Sorumlusu Fahrettin Eserdi, iş adamı Reşat Erdoğan, Yeni Malatyaspor eski başkanı Mehmet Emin Katipoğlu, Akhisar Belediyespor kalecisi Emrah Tuncel ve Malatya futbol camiasının önde gelen isimleri ile birçok davetli katıldı.
Açılış kurdelesini Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve iş adamı Reşat Erdoğan’ın kestiği TÜRFAD’ın 200’ün üzerinde üyesi bulunuyor.

Malatya futbolunda böyle bir derneğin çok önceden beri eksikliğinin hissedildiğini belirten Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, TÜRFAD’ın Malatya’ya hayırlı olması temennisinde bulundu. Malatya futboluna emek vermiş isimlerin bir araya gelebilecekleri bir mekanın oluşmasının sevindirici olduğunu kaydeden Gürkan, “TÜRFAD’ın Malatya futboluna önemli bir ivme kazandıracağına inanıyorum. Umarım Malatya futboluna emek vermiş isimlerimiz bu vesileyle hatırlanmış olur. Buranın açılmasında emeği geçenleri kutluyorum. Futbolumuzun içinde, dışında bulunan herkes bugün burada. İnşallah futbolumuz için de TÜRFAD hayırlı olur” dedi.

İş adamı Reşat Erdoğan da TÜRFAD’ın Malatya futboluna büyük hizmetlerinin dokunacağına inandığını belirtti.
Malatya futbol camiasını tek çatı altında görmekten dolayı oldukça mutlu olduğunu kaydeden Erdoğan, “Futbol camiamız için önemli bir gündeyiz. TÜRFAD Malatya futboluna emek vermiş herkesi tek çatı altından bir araya getirebilecek güçte bir dernek. Umarım açılışını yaptığımız TÜRFAD Malatya futboluna hayırlar getirir” diye konuştu.
TÜRFAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Şube Başkanı Bekir Göktaş ise TÜRFAD gibi güçlü bir derneğin Malatya’ya açılmasının önemli bir olay olduğunu ifade etti.

TÜRFAD’ın şubeleştiği illerde o ilin futboluna büyük katma değerler kattığını kaydeden Göktaş, “Bugün Malatya’da olmaktan dolayı çok mutluyum. Malatya gibi futbolda marka olmuş bir şehre TÜRFAD gibi güçlü bir dernek yakışırdı. TÜRFAD futbolun paydaşlarını bir araya getiren ve o paydaşları büyük bir enerjiye dönüştüren bir dernektir. Bundan sonra Malatya futbolunun kalbinin atacağı tek yer burası olacaktır. Mahmut Cümen ve yönetim kuruluna hayırlı uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 736
Bu Ay : 5102
Toplam : 5102

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom