"Biz Bu Takımı Sahipsiz Bırakmayız"

Yeni Malatyaspor başkanlığına talip olan Malatyalı iş adamı Mehmet Akman, Adil Gevrek’in kendisi ve hedefleriyle ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Malatya Spor

Yeni Malatyaspor’da Adil Gevrek’in başkanlığı bırakması durumunda yönetime talip olacağını açıklayan ve geçtiğimiz hafta sonunda Malatya’ya gelerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile görüşen iş adamı Mehmet Akman, kendisi hakkında yapılan açıklamalardan rahatsız olduğunu belirtti.

Mevcut başkan Adil Gevrek’in kendisiyle ilgili yaptığı değerlendirmeleri talihsiz bir açıklama olarak nitelendiren Akman, “Ben Malatya’ya Yeni Malatyaspor’u almak için gelmedim. Çok sayıda Malatyalı dostum, akrabam beni davet etti geldim. Adil Başkan’ın görevi bırakma düşüncesinin olduğu takımın sahipsiz kaldığı bilgisi üzerine bir istişare toplantısı için geldim. Yaşantım boyunca etik değerlere önem veren bir kişiliğim olduğu için Sayın Adil Gevrek’in başkanlığa devam etmesi, tüm şehrin kenetlenmesi gerektiğini vurgulamıştım. Fakat şu anda önemli olan bir an önce belirsizliğin ortadan kalması ve hedeflerin açıklanması iken Sayın Gevrek, bizim oluşturduğumuz bütçeye takılmış durumda. Biz hedefi büyük başarılar olmayan hiçbir işte asla olmayız. Eğer Malatyaspor PTT Lig’in de şampiyon olup, Süper Lig’de de iddialı bir takım olacaksa bunu çok komik, realitelerden uzak bütçelerle başarmak mümkün değil. Tabi ki sayın başkan bizden fikir almak isterse onunla paylaşmak isterim. Sonuç olarak biz bu takımı sahipsiz bırakmayız ve bu gömleği aslanlar gibi giyeriz. Çünkü bizim doğduğumuz bu topraklara bir vefa borcumuz var. Ve bunun bedeline de bakmayız. Takım 45 gündür şampiyon olmuş, ortada en ufak bir çalışma yok. Futbol bir pazarlama işidir. Bugün insanlar hala internetten sokaktan, terzilerden Malatyaspor forması alıyorsa bu çok büyük bir vizyonsuzluktur. 1,5 milyonluk bir şehir takımının lisanslı bir mağazası olmaz mı Allah aşkına? Biz 30 milyonluk bütçe belirlerken yeni stadımızdaki kombinelerden tutun da kulübe kalıcı gelir sağlayacak projelere kadar her şeyi hesap ettik” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 628
Bu Ay : 3112
Toplam : 3112

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom