Yıldız, Çalışmalarına Devam Ediyor

MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız, esnaf ve sanatkarların yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirerek, “Milliyetçi Hareket iktidarında, esnaf ve sanatkarlar şaha kalkacak” dedi.

Yıldız, Çalışmalarına Devam Ediyor Malatya Siyaset

Yıldız, genel seçimleri çalışmaları kapsamında Cengiz Topel Caddesi’ndeki esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Cenabı Allah’ın izni, Malatyalıların da teveccühüyle Milliyetçi Hareket’in Malatya’da birinci parti, Türkiye’de de iktidara yürüdüğünü belirten Yıldız, MHP iktidarında hem esnafların hem vatandaşların hem de çiftçilerin rahat bir nefes alacağını kaydetti.

Hem Malatya’nın hem de Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıları çözecek tek siyasi partinin MHP olduğunu vurgulayan Yıldız, “Seçim beyannamemiz, program ve projelerimizin yanı sıra 46 yıllık tecrübe, yetişmiş kadrolar ve imanımız iddiamızın kefilidir. Milliyetçi Hareket; adalette, demokraside, güvenlikte, kardeşlikte, ahlakta, kalitede, güvende, itibarda ve ekonomide ortaya çıkan fiyasko, çöküş ve bozulmaları yok edecek, açıkları kapatacak program ve projeleri ile Türkiye’yi içinde bulunduğu kısır döngüden kurtaracak ve refah içinde bir toplum inşa edeceğiz” diye konuştu.

“ESNAF VE SANATKARLAR YOK OLUYOR”

Esnaf ve sanatkarın yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirten Yıldız, Milliyetçi Hareket iktidarında büyük market zincirlerinin şehir merkezinde şube açmaları için asgari iş yeri büyüklüğü standardı getirileceklerini belirtti.

“Bu standarda uymayan mevcut şubelerin de bir program dahilinde yerleşim yeri dışına taşınması sağlanacak ve küçük esnaf aleyhine gelişen haksız rekabetin önüne geçilecektir” diyen Yıldız, şunları kaydetti:
“Bu çerçevede AVM yasası olarak anılan yasayı tümüyle yenileyeceğiz. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin sermaye yapıları güçlendirilmek suretiyle hazine kaynaklı krediler dışında kalan krediler için de kefalet vermeleri sağlanarak, esnaf ve sanatkarın krediye erişimini engelleyen teminat sorunu tamamen ortadan kaldırılacağız. Esnaf ve sanatkarlarımızın ürettikleri malların dış pazarlarda tanıtılmasına ve yeni pazarlar bulunmasına katkı sağlayacak fuarlara katılmaları için özel teşvik sistemleri geliştireceğiz.”

“ESNAFLARA SİGORTA PRİMİ İNDİRİMİ İLE FAİZSİZ KREDİ VERECEĞİZ”

Her esnaf ve sanatkar kesimin rahatlıkla ulaşabileceği yerlerde “Ahikent merkezleri” açılacaklarını belirten Yıldız, açılan “Ahikent merkezleriyle” bireylerin becerileri doğrultusunda mesleki yeterlilik ve kişisel gelişim gibi ihtiyaçlarını karşılayarak iş edinmelerine ve kendi işlerini gerçekleştirmelerine imkan verecek destek sağlayacaklarını söyledi. Mesleki eğitimin hem teorik hem de pratik olarak birlikte verilmesini sağlayacaklarını ifade eden Yıldız, Milliyetçi Hareket iktidarında yapacakları diğer hizmetleri şöyle sıraladı:

“Mesleki eğitim yapan işletmeler ve meslek kuruluşları beşeri, teknik ve mali açıdan desteklenecektir. Çıraklık eğitimi eğitici, eğitim ortamı ve eğitim programı boyutlarıyla yenilenecek ve geliştirilecektir. Meslek lisesi veya çıraklık eğitim merkezlerine devam eden gençleri istihdam eden esnaf, sanatkar ve küçük işletmelere vergi ve sigorta primi indirimi ile faizsiz kredi verilmesi gibi teşvik ve kolaylıklar sağlayacağız.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1049
Bu Ay : 5939
Toplam : 5939

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom