İşitme Engelliler'de Türkiye Şampiyonu Oldu

İşitme Engeliler Atletizm Türkiye Şampiyonasında Malatya Akşemsettin Ortaokulu takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu.

İşitme Engelliler'de Türkiye Şampiyonu Oldu Malatya Yaşam-Sağlık

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2015 yılı faaliyet programında yer alan, 21 -25 Mayıs 2015 tarihleri arasında Aksaray ilinde yapılan Okullar Arası İşitme Engeliler Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda Malatya Akşemsettin Ortaokulu takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Akşemsettin Ortaokulu öğrencileri erkeklerde dokuz altın madalya, kızlarda ise bir altın, iki gümüş ve üç bronz olmak üzere toplamda on beş madalya alarak büyük bir başarı sağladılar. Alınan bu başarıyı Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı’yı makamında ziyaret ederek paylaşan Akşemsettin Orta Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Keklikçi ve Okul Müdürü Mustafa Adıgüzel sevinçlerini dile getirerek, verilen destek ten dolayı teşekkürlerini iletiler.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı ‘’Akşemsettin Ortaokulu sporcularımız hem erkeklerde hem de kızlarda Türkiye Şampiyonu olması bizleri oldukça mutlu etti. Bu başarının arkasında Akşemsettin orta okulunun Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Keklikçi ve Okul Müdürü Mustafa Adıgüzel’in emekleri taktire şayan. Bizde bu başarılı sporcularımıza Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Umarım bundan sonraki şampiyonalarda da bir çok başarıya imza atarlar. Şahsım ve kurumum adına Türkiye Şampiyonu olan sporcularımızı, ailelerini, Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Keklikçi ve Okul Müdürü Mustafa Adıgüzel’i tebrik ediyorum’’ dedi.

İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı’nın konuşmasının ardından öğrencilere spor malzemesi yardımı yapılarak hatıra fotoğrafı çektirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 687
Bu Ay : 5881
Toplam : 5881

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom