Akbulut, Levent Vadisi İle İlgili Sunum Yapacak

MAFSAD tarafından hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi kapsamında Sivas Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Doç. Dr. Gülpınar Akbulut, Levent Vadisi’yle ilgili sunum yapacak.

Akbulut, Levent Vadisi İle İlgili Sunum Yapacak Malatya Haber

11-14 Haziran 2015 tarihinde Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) tarafından hazırlanan, Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Levent Vadisi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Malatya Fotokamp çerçevesinde birçok fotoğraf sanatçısı sunum ve atölye çalışması yapacak. Ayrıca Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Doç. Dr. Gülpınar Akbulut tarafından, Levent Vadisi’nin jeositleri ve jeopark olma adımlarının anlatılacağı bir sunum ve söyleşi çalışması da yapılacak.

GÜLPINAR AKBULUT KİMDİR?

Gülpınar Akbulut, 1975 yılında Almanya’da doğdu. Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği Bölümünden 1997 yılında mezun oldu. 1999 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden “Belcik Çayı Havzası’nın Fiziki Coğrafya Etüdü” konulu yüksek lisans tezini, 2004 yılında “Divriği ilçesinin Coğrafyası” konulu doktora tezini tamamladı.

Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde beş yıl Erzurum ilinde öğretmen, 2005 yılına kadar Cumhuriyet Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi Doktor, 2005-2013 yıllarında İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü’ne Yardımcı Doçent olarak çalışan Akbulut, 2007-2008 yılları arasında beş ay dil eğitimi ve mesleki araştırmaları için kendi olanaklarıyla, 2009-2010 tarihleri arasında 6 ay York Üniversitesi Ulaşım Tarihi ve Demiryolu Araştırmaları Enstitüsü tarafından akademik ziyaretçi olarak davet edildi ve mesleki araştırmalarda bulundu. 2013 yılından itibaren Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümünde göreve başladı. Halen Cumhuriyet Üniversitesi’nde görev yapan Akbulut’un, coğrafya bilimi alanında çalışmaları bulunmakta, çalışmaları demiryolu ulaşımı ve jeopark konularında ağırlık kazanmaktadır. Akbulut, son yıllarda özellikle doğanın ve jeomiras alanlarının korunması, jeoparklarda alan yönetimi ve jeositlerin tespitine yönelik çalışmaktadır.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 462
Bu Ay : 3906
Toplam : 3906

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom