Çözüm Süreci İle Gezi Turları Arttı

Çözüm süreciyle birlikte artık barışın geldiği Doğu ve Güneydoğu’da özellikle yerli turist kafilelerinin gezi turlarında artış yaşanıyor.

Çözüm Süreci İle Gezi Turları Arttı Malatya Haber

Süreçle birlikte Doğu’da çatışmazlığın yaşanmasının ardından Ege’den her ay yüzlerce yerli turist Doğu ve Güneydoğu illerini geziyor.

Bu kapsamda İzmir’den 10 günlük Doğu ve Güneydoğu Anadolu turuna çıkan yerli turist kafilesinin son durağı Doğu’nun incisi Malatya oldu. Buradaki gezi programlarında Nemrut Dağı’na çıkacak olan ve kentteki tarihi yerleri gezecek olan yerli turistler, kentte davul-zurna ile karşılandı.

İzmir merkezli ESCAN Turizm Şirketi tarafından Malatya’ya gelen 120 kişilik yerli turist kafilesi konaklayacakları Avşar Otel tarafından çiçeklerle karşılandı. Davul-zurna ile birlikte coşku ile karşılanan yerli turistler kısa bir süre oynayarak stres atarken daha sonra otelde yer alan kayısı standını gezdi. Otel Sahibi Osman Avşar ve Malatya Turizm Şube Müdürü Ali Cengiz tarafından karşılanan turistler, Malatya’da olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Tur şirketi sahibi Esma Yolcu, 18 yıldır gezi organizasyonları düzenlediklerini belirterek son olarak İzmir Fuarı’nda Avşar Otel İşletmecisi Osman Avşar ile tanışmasından sonra GAP turlarına başladıklarını ve Malatya’ya da her gezi organizasyonunda mutlaka uğradıklarını söyledi.

Dünyanın 8.harikası olan Nemrut Dağı’na Malatya üzerinden çıktıklarını belirten Yolcu, “Malatya insanı gerçekten çok misafirperverler. Malatya son yıllarda çok gelişmiş ve temiz bir şehir. Doğu illerini de gezdik 10 günlük bir turdu. Doğu turumuz Adana’da başladı sonrasında Şanlıurfa, Mardin Van, Kars, Erzurum ve Elazığ son durağımız” diye konuştu.

Çözüm sürecinden önce Doğu ve Güneydoğu illerinin çok yanlış anlatıldığına da vurgu yapan Turizm İşletmecisi Yolcu, “Gelip görsünler. Gerçekten Doğu halkının misafirperverliği ne yazık ki bizlerde bu yok” dedi. Her ay 3 kafile ile gezi turları sırasında Malatya’ya da uğradıklarını belirten Yolcu, “Her kafilemiz en az 100 kişiden oluşuyor. İzmir, Aydın ve Manisa yani Ege’deki iller ve ilçelerdeki insanlarımızı onların da memnun olacakları bir şekilde ülkemizin Doğu veya Güneydoğu illerini gezdiriyoruz. Bu süreçte o illerin gelenek görenek ve mutfak kültürlerini de yerinde görüyorlar. Bu açıdan da çok faydalı bir seyahat oluyor bu turlar” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 432
Bu Ay : 2916
Toplam : 2916

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom