Üreticilere "Sergen Filesi" Uyarısı

Malatya Organik Meyve Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Tursun, her üreticiye 450 m2 sergen filesi verileceğini belirterek destekten faydalanmak isteyen üreticilerin müracaat etmelerini istedi.

Üreticilere Malatya Haber

Birlik binasında düzenlediği basın toplantısı ile desteklemeler hakkında bilgiler veren Malatya Organik Üreticiler Birliği Başkanı İlhan Tursun, “Birliklerinin, Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün desteği ile organik meyve üreticisi üyelere “Organik Tarımın Kontrolü ve Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında 3 yıl süresince sergen filesi desteği verme kararı aldı" dedi.

Proje kapsamında, Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ve Birliklerinin kararı gereğince her üreticiye 450 m2 sergen filesi verileceğini belirten Tursun, “Bu yıl ki destekten faydalanmak isteyen üreticilerimizin en kısa zamanda Birliğimize başvuruda bulunmaları ya da aşağıdaki iletişim numarasından bilgi almaları gerekmektedir” diye konuştu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından üreticilere sulama sistemleri ve soğuk hava deposu konularında da destek verildiğini hatırlatan Tursun, “Ayrıca ilimiz genelinde meyveciliğin geliştirilmesi projesi kapsamında organik üretim yapacak üreticilerimize ceviz, badem, elma, erik, kiraz ve çilek bahçeleri tesisi amacıyla yüzde 50 hibe oranında fidan ve fide dağıtımı yapılacaktır” şeklinde konuştu.
Tursun, üreticilerin destekler hakkında Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile birliklerinden detaylı bilgi alabileceklerini ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 16
Bu Ay : 15064
Toplam : 15064

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom