Talha Uğurel Çanakkele'yi Anlattı

Tarihçi Yazar Talha Uğurluel, Çanakkale Savaşı’nın bilinmeyenlerini Malatyalılara anlattı.

Talha Uğurel Çanakkele'yi Anlattı Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile Çanakkale ruhunu Doğu'dan Batı'ya Kuzey'den Güney'e tüm Türkiye'ye yayan AnadoluJet'in özel tarih projesi olan AnadoluJet'le Çanakkale Sohbetleri’nin 35'incisi ve final söyleşisi Malatya’da yapıldı. Söyleşi öncesi konuşan THY Malatya Satış Müdürü Hasan Özgül, desteklerinden dolayı Vali Süleyman Kamçı’ya ve tüm destekçilere teşekkür etti.

Vali Süleyman Kamçı, “Bu yıl, vatan ve bayrak uğruna ‘Anadan, atadan, yardan, evlattan’ geçerek şahadet mertebesine ulaşıp turna katarlarınca Hakka yürüyen bir kutlu neslin, tarihe ‘Çanakkale Geçilmez’ diye yazışının 100. yıl dönümünü kutlamanın gururu içerisindeyiz. Katı demir bilekli, ak alınlı yiğit vatan evlatları, iman ve adalet timsali aziz milletimizin şerefini ayakaltı olmaktan kurtarmak için bedenlerini sağanak sağanak yağan ölüme karşı hiç tereddüt göstermeden siper ettiler Çanakkale’de. Sıradan bir ölüm değildi bu. O Kınalı Kuzular’ın sonsuzluğa gidişi, yurdu yaşatmak, namusu çiğnetmemek, yıldızı bağrına basmış hilalin varlığını idame ettirmek içindi ve bir millet hür yaşasın diyeydi maveraya kanatlanışları” dedi.

Çanakkale Zaferi’nin kutlu bir gün olduğunu belirten Vali Kamçı, “Necip milletimiz unutmamalıdır ki; bir kutlu kıyamın en şerefli adıdır Çanakkale. Allah’a olan teslimiyetin, millete olan sadakatin bayraklaşan simgesidir Çanakkale. Mertliğin, cesaretin, asaletin diğer ismidir Mehmetçik. Cenab-ı Allah, o aziz şehitlerimize ve vatan toprağına düşen bütün şehitlerimize cennetin en yüce makamlarını nasip eylesin.

Bugün burada, Çanakkale ruhunu anlamak ve Çanakkale şehitlerini yâd etmek amacıyla düzenlenen müstesna bir programa iştirak etmiş bulunuyoruz. Güzide bir kuruluş olan Anadolu Jet’in Çanakkale 2015-100. Yıl Koordinasyon Merkezi ile projelendirdiği ‘Anadolu Jet’le Çanakkale Sohbetleri’ söyleşi programı Malatya’mızda final yapıyor. Bu program vesilesiyle ilimiz çok değerli bir ismin bilgisinden istifade etme fırsatı buluyor. Tarihi herkese sevdiren adam, Tarihçi-Yazar Sayın Talha Uğurluel bizlere o şanlı destanı anlatacak. Kendilerini Malatya’da görmekten mutluluk duyduğumu hassaten ifade etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından THY Malatya Satış Müdürü Hasan Özgül, Vali Kamçı’ya ve Tarihçi Yazar Talha Uğurluel’e uçak maketi hediye ederek, çiçek takdim etti. Tarihçi Yazar Talha Uğurluel katılımcılara, Çanakkale Savaşı'nın destansı hikayesinin yanı sıra şehitlerimizin, gazilerimizin ve geride kalanların öykülerini de anlattı. Konuşma sonrası Uğurluel, kitaplarını imzaladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 159
Bu Ay : 3603
Toplam : 3603

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom