Metal İşçilerine Malatya'dan Destek

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Malatya Şubesi üyeleri, Renault ve TOFAŞ işçilerinin başlattığı greve Malatya’dan yürüyüş ile destek verdiler.

Metal İşçilerine Malatya'dan Destek Malatya Haber

Akşam saatlerinde sendika binası önünde toplanan grup ellerinde pankartlarla PTT binası önüne kadar yürüdü. Yürüyüşün ardından basın açıklamasını okuyan SES Mali Sekreteri Mehmet Vadi, “Tüm Türkiye, yıllardır insanca yaşama ve çalışma talepleri karşılanmayan, çalışma koşulları dayanılmaz hale getirilen metal işçilerinin yedinci gününe giren direnişe tanıklık ediyor” dedi.

Vadi, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Tüm işçiler, emekçiler gibi toplu sözleşme sürecine doğru ilerleyen kamu emekçileri de metal işçilerinin direnişinden gereken dersi çıkaracaktır. Metal işçilerinin talepleri, bu ülkenin kayıt dışılığa, taşeronluğa, güvencesizliğe, iş cinayetlerine, toplu satış sözleşmesi ile köleliğe itilen milyonlarca ve emekçinin talebidir. Bu nedenle metal işçilerinin onurlu direnişiyle dayanışmak tüm işçilerin emekçilerin görevidir. Emekten, haktan ve işçiden yanan olmayanla, bu dayanışmayı, birlikteliği, örgütlülüğü sağlayan işçilerin, emekçilerin ortak ve birleşik mücadelesi karşısında kumdan kaleler gibi yıkılmaya mahkumdur”

Yapılan basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 634
Bu Ay : 5828
Toplam : 5828

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom