Artık Onların Bir Evi Var

Yeşilyurt Belediyesi, bölgenin muhtelif yerlerine yerleştirilen kedi evleri ve kuş yuvaları hayvanların daha rahat ve daha sağlıklı bir ortamda barınmasına olanak sağlıyor.

Artık Onların Bir  Evi Var Malatya İlçe

Yeşilyurt Belediyesi örnek bir projeye daha imza atarak çeşitli bölgelere kedi evi ve kuş yuvaları yerleştirdi.

Yeşilyurt Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri sokak hayvanlarını unutmadı. Bu kapsamda bölgenin muhtelif yerlerine yerleştirilen kedi evleri ve kuş yuvaları hayvanların daha rahat ve daha sağlıklı bir ortamda barınmasına olanak sağlıyor.

KAVUK "HAYVANLARIN SAĞLIKLI ORTAMLARDA YAŞAMASINI İSTİYORUZ"

Belediye Başkan Yardımcımız Meltem Kavuk beraberindeki Veteriner İşleri Müdürü Abuzer Karataş ile kedi evleri ve kuş yuvalarını inceleyerek değerlendirmede bulundu. Belediye Başkan Yardımcısı Kavuk, "Tüm canlıların en iyi imkânlarda yaşama hakkının bulunduğunu düşünüyorum. Yeşilyurt Belediyesi olarak bizde ilçemizdeki tüm canlıların, hayvanların rahat bir ortamda, sağlıklı bir şekilde yaşamasını istiyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat'ın desteğiyle Veteriner İşleri Müdürlüğümüz çok güzel çalışmalara imza atıyor.

Bu çalışmalardan bir tanesi bugün burada İlk uygulamasını Belediyemize ait parklarımızda gerçekleştirdiğimiz kedi ve kuş evleri uygulamaları. Hem görsellik olarak, hem de kedi ve kuşlarımız için barınak olarak titizlikle hazırlanmış çalışmalar. Belediye ekiplerimiz belirli zaman dilimlerinde barınakların kontrolünü yaparak, temizliğini yapacak, yem bırakacaklar. Kedi ve kuşlarımız için yaptığımız evler, ilerleyen günlerde Belediyemiz sınırları içerisinde daha da yaygınlaşacak. Hayvanlar, dışarıda değil, bu evlerde kalacaklar" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 465
Bu Ay : 1200
Toplam : 1200

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom