Komşu Belediyeler Dayanışma İçinde Olmalı

Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser’i makamında ziyaret etti.

Komşu Belediyeler Dayanışma İçinde Olmalı Malatya İlçe

Başkan Küçük, geçmişten beri aralarında yakınlık olan iki komşu ilçenin dayanışma ile daha da büyüyeceğini söyledi.

Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser ile yaptığı görüşmede proje ve çalışmalara ilişkin fikir alışverişinde bulundu. Fırsat buldukça ziyaret etmekten büyük memnuniyet duyduğunu kaydeden Küçük, Darende ile Elbistan’ın kadimden beri dost iki komşu ilçe olduğunu, akrabalık ve ticari ilişkilerinin bulunduğunu belirtti.

Küçük ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “Darende özellikle inanç turizminde ön plana çıkması, tarihi, manevi ve kendine özgü yapısıyla Elbistan’ın kendisine en yakın gördüğü komşusudur. Komşu belediyeler dayanışma içinde olmalı. Belediyeler arasındaki proje ve çalışma ile dayanışmanın sağlanması her iki belediyenin de gelişmesini sağlayacaktır. Tecrübe paylaşımı ile Darende’ye her zaman destek olmaya hazırız” dedi.

Başkan Eser’de nezaketinden dolayı Küçük’e teşekkür ederek, “İl seviyesine gelişmiş Elbistan’la komşu olmanın memnuniyeti içerisindeyiz. Elbistanlılar Darende ile yakın diyalog içerisindedirler. Ekonomi, akrabalık ve turizm gibi ortak paylaşımlarımız var. Elbistan Belediye Başkanımızın tecrübe ve ekibinin teknik bilgi paylaşması ile dayanışma yaklaşımı Darende’ye olumlu katkılar sağlayacaktır. İlgilerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Eser, Küçük ve beraberindeki misafirleri ile Hasan Gazi Türbesi ve Şehitler Abidesi, Somuncu Baba Külliyesi ve Tohma Kanyonu’nu gezdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 266
Bu Ay : 1001
Toplam : 1001

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom