Yol Çalışmaları Devam Ediyor

Malatya’nın tüm ilçelerinde yol çalışmaları yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kale ilçesinde de hizmetlerini sürdürüyor.

Yol Çalışmaları Devam Ediyor Malatya Haber

Kale İlçesinde birinci etap çalışmaları kapsamında Uzunhüseyin, Karahüseyin, İncular, Sılan, Haran, Bafkujan ile Akça mahallelerinde yeni yol açma ve genişletme çalışmaları yapılıyor.

13 kilometre uzunluğundaki grup yolunda Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı İlçe Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürlüğü ekipleri ilk olarak altyapı çalışmaları gerçekleştirildi. Dere yataklarına çeşitli çaplarda 40’a yakın beton büz yerleştiren ekipler, yolda viraj düzeltmeleri de yaptılar.

3.5 metre olan yol genişliğini 7 metreye çıkaran ekipler tarafından, Akça Mahallesi Gömesin Sokakta 1 kilometrelik yeni yol açma çalışmalarına devam ediyor. 500 metresi biten yolun genişliği ise 6 metre olarak planlandı.

12 bin metreküp stabilize malzemenin serildiği yol, standartlara uygun hale getirildi. Mahalle sakinleri yapılan yol çalışmalarından memnun olduklarını dile getirerek, “Yollarımız eskiden çok kötü haldeydi. Araçlar kolay kolay mahallelerin merkezine çıkamıyordu.  Çocuklarımız taşımalı eğitimle okula gidiyorlardı. Çocuklarımız arabaya binmek için uzunca bir yol yürüyorlardı. Büyükşehir Belediyemiz bu sorunumuzu ortadan kaldırdı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 742
Bu Ay : 5108
Toplam : 5108

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom