Bütün Malatya İdam Kararını Kınadı

Malatya’da Ortak Değerler Platformu'nun organize ettiği protesto eyleminde, Mısır'ın askeri darbeyle devrilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye verilen idam cezası kınandı.

Bütün Malatya İdam Kararını Kınadı Malatya Siyaset

Ortak Değerler Platformu öncülüğünde Soykan Parkı’nda öğle namazından sonra düzenlenen protesto eylemine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, milletvekili adayı Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, çok sayıda STK ve dernek temsilcisi katıldı. Eylemde, Mısır’ın halk tarafından seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye verilen idam cezası kınandı.

Yapılan konuşmalarda, batı dünyasının Mısır’da Müslümanlara uygulanan şiddet ve katliama seyirci kaldığı belirtilerek, darbeci Sisi’nin de Firavun’un izinden gittiği dile getirildi. Kur’an-ı Kerim ve mealinin de okunduğu basın açıklamasında, sloganlar da atıldı.

Suriye’deki iç savaşta yaşanan patlamada yüzü tamamen yanan 7 yaşındaki Vasim Şender'ın elinde Mursi resmiyle Rabia işareti yaparak, ülkesinde ve İslam coğrafyasında yaşanan zulme tepki göstermesi eyleme damgasını vurdu.

Basın açıklaması, yapılan dualarla son buldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 67
Bu Ay : 3624
Toplam : 3624

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom