Kızılay Kan Depolamaya Devam Ediyor

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde İlçe Kaymakamlığı tarafından organize edilen Kan Bağışı Kampanyası’nda renkli dakikalar yaşandı.

Kızılay Kan Depolamaya Devam Ediyor Malatya Yaşam-Sağlık

Doğanşehir Kaymakamı Murat Irgatoğlu’nun da katıldığı kan bağış kampanyasında, esnaf bağışçılara ikramda bulundu.

Doğanşehir İlçe Kaymakamlığı tarafından organize edilen “Bir Kan Ver, Üç Can Kurtar” kan bağışı kampanyası Doğanşehir halkından yoğun ilgi gördü. Doğanşehir Kaymakamı Murat Irgatoğlu, Kızılay kan bağışı için getirilen TIR’ı ziyaret etti. Irgatoğlu, Kızılay Malatya Şubesi’ne gidereK, Kızılay’a üye olacağını belirtti.

Kaymakamı Murat Irgatoğlu, “Bir Kan Ver, Üç Can Kurtar’ sloganıyla Doğanşehir’de kan bağış kampanyası düzenledik. Düzenlenen kan bağış kampanyasına vatandaşlarımız da büyük ilgi gösterdiler. Esnafımız İsmail Karagöz ve Bülent Karaoğlan, kan bağışında bulunan herkese dürüm ikram etti. Başka bir esnafımız ise bağışçılara tatlı ısmarladı. Doğanşehir, 3 ay sonra kan bağışında rekor kıracak” dedi.

Kaymakam Irgatoğlu, daha sonra kan bağışına destek veren vatandaşları ve bağışçılara ikramda bulunan esnafı ziyaret ederek, teşekkür etti. İş yeri sahibi Bülent Karaoğlan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Kana hepimizin her an ihtiyacı olabilir. Bu bilinçle kan verenlere destek olmak amacıyla içimden gelerek katılmaya çalıştım. Doğanşehir'de başarı belgesi alan öğrencilere de bir gün ücretsiz ikramım olacaktır, bunu belirtmek istiyorum. Eğitime bir katkımız olsun” diye konuştu.

Düzenlenen kan bağış kampanyasında 160 kişiden kan alındı.

 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 150
Bu Ay : 2634
Toplam : 2634

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom