Oylarımızla Yozlaşmayı Engelliyeceğiz

Ali YALÇIN, ‘’Bizim oyumuz geleceğimizi, bundan sonraki halkın kadir kıymetini bilinmesini ve bu halk görüşünün halk değerinin üstün kılınmasını belirleyecektir.

Oylarımızla Yozlaşmayı Engelliyeceğiz Malatya Siyaset

TERTEMİZ BİR ALINLA, EDEBİMİZLE HEDEFİMİZE İLERLİYORUZ

Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Dr. Ali Yalçın, Hanımın Çiftliği mahallesinde akrabaları ile bir araya gelerek yaklaşan seçimi değerlendirdiler.

Konuşmasına temsilin hak ve hukuk meselesi olduğunu vurgulayarak başlayan YALÇIN, seçimlere neden bağımsız aday olarak katıldığını açıkladı. YALÇIN, yakın çevresiyle seçim istişareleri yaptığı vakit, Malatya'daki iktidar vekillerin de "sağımızdan solumuzdan acaba bunların akrabalık hukukunu nasıl zedeleriz, birbirlerine karşı nasıl soğuturuz diye her türlü çıkarın içine girdiler" diyerek gelişmelerden akrabalarını bilgilendirdi.

OYLARIMIZI PAZARLAYARAK, KENDİLERİNE RANT SAĞLAMAYA ÇALIŞANLAR VAR

Yalçın’ın konuşmasında üzerinde ısrarla durduğu konu ise, seçmenin oyunu kendi çıkarına çeviren vekillerin tutumu oldu. YALÇIN,  “Bizim irademizi gasp ederek yıllardır tercihlerimiz, oylarımız üzerinden pazarlıklar yapılarak, oylarımızı pazarlayarak kendi rantlarına, çıkarlarına 7 sülalesine gelecek hazırladılar. Her zaman söylüyoruz; vekillerin dün maddi durumları nasıldı bugünkü maddi durumları nasıl?”

BİZ MANEVİ VE MİLLİ DEĞERLERİ SAHİPLENEN TARAFIZ

Siyasilerin Malatya’da güçlü istihdam alanı oluşturmak için yatırım ve teşvik getirmede başarılı olamadıklarına dikkat çeken YALÇIN, “Bizler de eleştirmeliyiz. İktidara ve buradaki tüm yetkililere, taraflara şehre karşı merhametli olun, şehrin hakkını koruyun, çalışanın hakkını koruyun diye öneri sunmak en adil olanıdır. Bu bayrağın altında yaşayan herkesin, nasıl ki kardeşlik bağı, hukuku önemli ise hakkını ve hukukunu koruması da önemlidir. Oy vermek de bunlardan bir tanesidir. Bugün sandığa gideceğiz ve diyeceğiz ki: bugüne kadar bu oldu ama artık ben bir değişimin başlamasını, halkta karşılığı olan bir temsilin oluşmasını istiyorum. Bu en demokratik haktır. İşte biz bugün, bu hakka talibiz, biz bugün bilinçleneceğiz.   Zira bizim oyumuz öyle heba edilmesi gereken bir oy değildir. Biz manevi ve milli değerleri sahiplenen tarafız, halkız. Kalkınmışlığımızın kamuoyuna adil bir şekilde yansıması gerekiyor’’

BİZ, KARDEŞLİĞİN TARAFINDAYIZ

Toplumun temsilcilerinin toplumun önüne çıkması gerektiğini belirten YALÇIN, ‘’Bizim çocukluğumuz, gençliğimiz bu toplumun içinde geçti. Bizim asla bilinmeyen bir kesitimiz yok. Tertemiz bir alınla, dosdoğru bir dille, saygıyla ve edebimizle bu toplumun içindeyiz. O yüzden bugün gidin topluma deyin ki; biz doğru taraftayız, biz kardeşliğin tarafındayız ve oylarınızı mutlaka doğru ve güçlü bir şekilde kullanın’’

BİZİM OYUMUZ, HALKIN KADİR KIYMETİNİN BİLİNMESİNİ SAĞLAYACAK

Bağımsız milletvekili adaylığı sürecinde kafamızdaki, düşüncelerimizdeki, zihinlerimizdeki şüphe ve korkuları bir yana bırakacağız diyen YALÇIN, ‘’Bizim oyumuz geleceğimizi, bundan sonraki halkın kadir kıymetini bilinmesini ve bu halk görüşünün halk değerinin üstün kılınmasını belirleyecektir. Asla kalıp kıracak, birbirimiz hakkında olumsuz şeyler oluşturacak bir dil kullanmayacağız. Çünkü biz kardeşlikten tarafız, seçim sonuçlarında iktidar temsilcilerine göre halk daha güçlü, sağlam bir yerde duruyor diyeceğiz. Eğer seçimden güçlü bir oyla çıkarsak bundan sonra her şey değişecek’’sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 771
Bu Ay : 4569
Toplam : 4569

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom