Kiraz: Aslanoğlu'nu Unutturmayacağız

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, "Mevlüt Aslanoglu'nu unutmadık, unutturmayacağız" dedi.

Kiraz: Aslanoğlu'nu Unutturmayacağız Malatya Siyaset

Kiraz, "Malatya’da renkli kişiliği ve sıcakkanlılığı ile herkesin gönlünde taht kuran milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nun vefatının üzerinden 1 yıl geçti. 2002 yılında Malatya’dan CHP Milletvekili seçilen Ferit Mevlüt Aslanoğlu, milletvekilliği dönemi boyunca siyaset üstü olarak her zaman kentteki sorunlarla yakından ilgilenmişti.

Siyasi kimliğinin ötesinde, Malatya’da her zaman sosyal projelerde bir adım önde olan Aslanoğlu, eğitim ve sağlık alanlarındaki öncülüğü ile de her kesimden tam not almış bir isimdi. Kendisini modern dilenci olarak tanıtan Aslanoğlu, özelikle Malatyalı işadamlarından aldığı desteklerle Malatya’da birçok köye sağlık ocağı, okul gibi yatırımları kazandırmıştı.

2 dönem Malatya’da üst üste milletvekili seçildikten sonra 2011 seçimlerinde İstanbul’dan milletvekili olan Aslanoğlu, yine Malatya ile bağlarını koparmamış ve mecliste kentin sorunları ile ilgili söz alarak çalışmıştı. Ancak son dönemlerde yakalandığı amansız hastalığa daha fazla dayanamayan ve Malatyalıların ‘Mevlüt Ağabey’ diye hitap ettiği Aslanoğlu 16 Mayıs 2014 günü hayata veda etmişti" dedi.

Aslanoğlu’un ölümünün kuşkusuz en çok Malatya CHP İl Örgütünde büyük üzüntü yaşattığıni ifade eden Kiraz, Aslanoğlu’nun ölümünün 1.yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaparak, çok farklı bir siyaset profili çizen Aslanoğlu’nun çok değerli bir isim olduğunu dile getirdi. Kentte eğitim ve sağlık adına önemli katkılar sunan Aslanoğlu’nun Malatya’nın birleştirici güçlerinden biri olduğunu ifade eden Kiraz, “Aslanoğlu ağabeyimizi asla unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

Aslanoğlu’nun toplumun her kesimi ile yakın bir ilişkisi olan ve herkesçe sevilen bir isim olduğunu söyleyen Kiraz, “Sayın Ferit Mevlüt Aslanoğlu Malatya’nın her köşesinde, her vatandaşın gönlünde ve bizim gönlümüzde yaşamaya devam ediyor etmeye de devam edecektir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 420
Bu Ay : 2904
Toplam : 2904

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom