Hekimhan Devlet Hastanesi Açıldı

Hekimhan Devlet Hastanesi, düzenlenen törenle açıldı. 7 bin 600 metre kapalı alana sahip olan Hekimhan Devlet Hastanesi, 30 yataklı olarak inşa edildi.

Hekimhan Devlet Hastanesi Açıldı Malatya İlçe

Açılış töreninde konuşan Vali Süleyman Kamçı, "Ülkemizde son yıllarda sağlık alanında son derece önemli gelişmeler olmuştur. Halkımızın daha kaliteli sağlık hizmeti alması amacıyla devletimizin imkanları seferber edilmiştir. Hekimhan Devlet Hastanesi yeni hizmet binası bunun bariz örneklerinden bir tanesidir" dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye'de son yıllarda sağlık alanında son derece önemli gelişmeler olduğunu idile getirdi.

'Birileri konuşur biz yaparız' ifadesini kullanan Çalık, ilk emeğini kazandığı Hekimhan'a vefa borcunun olduğunu ve Hekimhan İlçe Devlet Hastanesi'nin geçmiş dönemde çok kötü şartlarında olduğunu, şimdi de yeni hizmet binasını açtıklarını kaydetti.

Çalık, 12 yılda çok mesafeler kat ettiklerini, Malatya'nın sağlık turizminin başkenti olması için çok ciddi bir çalışma başlatılacağını belirtti.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş de, Malatya'nın sağlık alanında değerlendirmelerini yapacaklarını kaydederek, "Malatya Devlet Hastanemiz bugün 840 yatakla hizmet veriyor. Onun yanında Kadın Doğum Çocuk Hastanesinin temelini atacağız. Yine Asker Hastanesi'nin olduğu alanda Malatya'ya Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi'nin de bu yıl temelini atacağız" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, 'önce insan' diyerek yola çıktıklarını belirterek, "İnsanın A'dan Z'ye ne ye ihtiyacı varsa, onu hizmetlerine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnsanımızın sağlığını önceliyoruz. Sağlığa yapmış olduğumuz yatırımlara bakıldığında ilimizde ve ülkemizde sağlık hizmetlerinden memnuniyet yüzde 90'ların üzerine çıktı. Bu insana vermiş olduğumuz değerden kaynaklanıyor" diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya'da sağlık alanında çok güzel yatırımların olduğunu ifade etti.

Çakır, "Malatya kendisine bir hedef koydu. Malatya'yı geleceğin sağlık başkenti yapabilme hedefi var. Dolayısıyla hem özel sektör olsun hem de bakanlığımızın yapmış olduğu önemli yatırımlar var" şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından hastanenin açılışı gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1047
Bu Ay : 5937
Toplam : 5937

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom