Siyer-i Nebi Kitap Okuma Yarışması Yapıldı

Yeşilyurt Belediyesi’nin destek verdiği, Yeşilyurt Kaymakamlığının ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliğiyle organize edilen Siyer-i Nebi Kitap Okuma Yarışması gerçekleştirildi.

Siyer-i Nebi Kitap Okuma Yarışması Yapıldı Malatya Haber

Kongre ve Kültür Merkezi’nde Fahri Kayahan Konferans Salonu’nda gerçekleşen Siyer-i Nebi kitap okuma yarışmasına Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Yeşilyurt İlçe Müdürü Cemal Kalay, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Siyer-i Nebi kitap okuma yarışması ilk olarak ortaokullar arasında gerçekleştirildi. Yarışmada birinci Emine Nezihe Parlak Ortaokulu, ikinci Polis Amca İmam Hatip Ortaokulu, üçüncü ise Yakınca ortaokulu oldu. Siyer-i Nebi Kitap okuma yarışmasının liseler kategorisinde ise Fehmi Gemuhluoğlu Fen Lisesi birinciliği elde ederken, Kernek Anadolu Lisesi ikinciliği, Mahmut Çalık Anadolu Lisesi ise üçüncülüğü elde etti.

Siyer-i Nebi Kitap Okuma Yarışması’nda birinci olan öğrencilere hediye çeklerini teslim eden Yeşilyurt Kaymakamı Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediyesi’ne eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

İkinci olan öğrencilere hediye çeklerini teslim eden ve eski bir eğitimci olan Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, "Ben her ne kadar görevimi belediyede ifa etsem de her zaman sizinleyim, sizlerleyim. Eğitim sadece bir kurum vasıtasıyla yapılmıyor, bulunduğunuz her ortamda ya öğrenci ya da öğretici oluyorsunuz. Eğitim bir ömür boyu herkesin sahiplenmesi ve yerine getirmesi gereken bir görev. Bu görev bilinciyle Yeşilyurt Belediyesi olarak eğitime tam destek veriyoruz" ifadelerini kullandı.

Üçüncü olan öğrencilere de hediye çeklerini Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay teslim etti. Program sonunda öğrencilerin seslendirdiği Peygamber konulu şiir ve naatlar, katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 94
Bu Ay : 2578
Toplam : 2578

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom