İkram Çeşmesinde Çorba İkramı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından çevreyolu araç alt geçit üzeri Üniversite Durağı karşısındaki alanda kurulan İkram Çeşmesinde vatandaşlara çorba ikram ediyor.

İkram Çeşmesinde Çorba İkramı Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu, ikram çeşmesinde vatandaşlara ve öğrencilere çorba ikramında bulundular.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu ikram sırasında yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğümüz tarafından, bu alana ikram çeşmesi adı altında geleneklerimize ve kültür dokumuza uygun çok güzel bir mekan oluşturuldu. Özellikle kahvaltısını yapmadan evden çıkmış gençlerimize, yaşlılarımıza ve öğrencilerimize çorba ikramı yapılıyor. Burada günde yaklaşık 800 kişi faydalanacak.

Çevreyolu araç alt geçit üzerindeki meydan, son dönemde yaptığımız düzenlemelerle çok şık ve güzel bir alana dönüşmüş durumda.  İkram Çeşmesinin de buraya yakıştığı kanaatindeyim.  İkram Çeşmemizin hemen karşısında Ticaret Borsası, Şire Pazarı ve Üniversite Durağı bulunmakta. İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerden biri. İnşallah hayırlı olur, vatandaşımız buradan faydalanır, bundan sonra da ikramlarımızı yaygınlaştırmak istiyoruz” dedi.

Semercioğlu’ndan teşekkür

İkram Çeşmesinden çorba içen Malatya eski Belediye Başkanlarından Seyhan Semercioğlu  da yapılan hizmetten dolayı emeği geçenlere teşekkür ederek, “Büyükşehir Belediyemize böyle bir hizmeti vatandaşımıza sunduğu için teşekkür ediyorum, çok güzel bir hizmet. Büyükşehir Belediyesinin Sosyal faaliyetlerinden ve hizmetlerinden bir tanesi burada gerçekleşmiş oluyor” dedi.

İkram Çeşmesinden faydalanan öğrenciler ve vatandaşlar da memnuniyetlerini dile getirerek, çok güzel bir uygulama olduğunu, özellikle sabah kahvaltı yapmadan yurtlarından, evlerinden çıkanlar için bir bardak da olsa sıcak çorbanın iyi olacağını, bu nedenle Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiklerini söylediler.

Bütün vatandaşların ücretsiz olarak faydalanacağı İkram Çeşmesi,  Sömestr tatili, Ramazan Ayı, resmi tatil günleri, dini bayramlar ve hafta sonları hariç, her gün 06.30 – 09.00 saatleri arasında hizmet verecek.

İkram Çeşmesi’ndeki çorba; görevliler tarafından bardakta vatandaşlara ikram ediliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 219
Bu Ay : 6199
Toplam : 6199

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom