Marasalı, Pazar Esnafını Gezdi

Milli İttifak’ın Malatya 1.Sıra Milletvekili Adayı Osman Cemali Marasalı, “Biz, Kenan Evren’i yaptığı darbe ile ülkeyi onlarca yıl geriye götürmesiyle hatırlayacağız” dedi.

Marasalı, Pazar Esnafını Gezdi Malatya Siyaset

Marasalı, Türkiye’nin yedinci Cumhurbaşkanı ve 12 Eylül askeri darbesinin lideri Kenan Evren'in hayatını kaybetmesiyle ilgili konuştu. Milli İttifak’ın Malatya Milletvekili adayları Osman Cemali Marasalı, Avukat Sema Altuntaş, Mustafa Sertkaya, Turan Odabaşı ve Cumali Akça, Niyazi Mısri Caddesi üzerinde kurulan semt pazarını ziyaret etti. Pazar esnafını tek tek ziyaret eden adaylar, 7 Haziran seçimleri için destek isterken iktidar olmaları durumunda yapacakları projeleri de anlattı.

Öte yandan dün hayatını kaybeden 1980 darbesi ile tanınan Kenan Evren’in vefatı ile ilgili değerlendirme yapan Milli İttifak'ın 1.Sıra adayı Osman Cemali Marasalı, Evren’in 80 darbesini kendi başına yaptığını düşünmediklerini belirterek “ABD’den, AB’den, İsrail’den emir almadan darbe yapılmaz bu ülkede. Ben bu ülkenin evladıyım diyen kimsede kolay kolay darbe yapmaz. Ama maalesef bugün sosyal medyada yer alan ve ekranlarda yer alan birçok insan Kenan Evren’le ilgili konuşurken bu gerçekleri gözardı ederek konuşuyor” dedi.

Evren’den önce darbe yaptıran zihniyetin kınanması gerektiğini ifade eden Marasalı, “Kendimize gelmemiz lazım. Türkiye’de darbeler niçin yapıldı bunu araştırmamız lazım. Bakın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne giden parti kapatma davalarında sadece Refah Partisi davasında Türkiye haklı görülmüştür. Darbeye yönelik en büyük tehdit olan Saadet Partisini bu seçimlerde birinci parti çıkarmak gerekir. Ancak, bu şekilde 1980 darbesi ve 1997 post modern darbesiyle hesaplaşmış oluruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 873
Bu Ay : 3357
Toplam : 3357

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom