İttifak Adayları Bağırlara Basıldı

Gittikleri her yerde halkın teveccühü ile karşılaşan Milli İttifak’ın adaylarına, Doğanşehir’de de sevgi seli vardı.

İttifak Adayları Bağırlara Basıldı Malatya İlçe

7 Haziran seçimlerinde geri sayım başlarken, BBP ve SP’nin oluşturduğu Milli İttifak adayları da gezilmedik yer bırakmıyor. Bu seçimde güçlerini birleştirerek Türkiye’yi saadete ulaştırmayı hedefleyen Milli İttifak adayları ve parti yöneticileri Doğanşehir İlçesini ziyaret etti. Burada ilk olarak esnafı ziyaret eden adaylar, halkın sorunlarını yakından dinledi. Tüm esnafları tek tek dolaşan Milli İttifak adaylarına ilgi büyük olurken, adaylarda hem sohbet etti hem de tüm sorunlarının çözümünün 7 Haziran’da milli ittifaktan geçtiğini belirttiler.

İlçe merkezindeki ziyaretlerini tamamlayan adaylar ve partililer daha sonra Kurucuova Mahallesi’ne geçti. Burada da coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Milli İttifak adaylar, kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ettiler.

İlk olarak söz alan Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Asiltürk, Kurucuova’nın her zaman milli görüş ve Erbakan Hocanın yanında olduğunu belirterek 7 Haziran’da da bu desteği yanlarında göreceklerinden hiç şüphelerinin olmadığını söyledi. Konuşmasında iktidarı eleştiren Asiltürk, “Şimdi sizlere soruyorum 12 yıl önce mi geçim sıkıntınız daha iyiydi yoksa bugün mü daha iyi? 12 yıl önce elektrikle su sularken daha mı az para ödüyordunuz,bugün daha mı az para ödüyorsunuz? 12 yıl önce ürettiğiniz ürünü sattığınızda daha mı çok para kazanıyordunuz? Yoksa bugün mü daha çok para kazanıyorsunuz? 12 yıl önce bu ülkede ahlak ve maneviyat daha mı iyiydi yoksa şimdi mi iyi?" dedi.

Milli İttifak’ın 1.sıra adayı Saadet Partili Osman Cemali Marasalı da, AK Parti’nin 12 yıl önce halkın önüne çıkarak Kürt sorunu olduğunu söylediklerini ifade eden Marasalı, “Sonra döndüler 5 sene sonra Kürt sorunu yoktur dediler. 5 sene sonra yeniden var dediler. Geçenlerde Sayın Cumhurbaşkanımız noktayı koydu, ‘Kürt sorunu yoktur’ dedi. Şimdi var mıdır yok mudur kafa karışıklığı var. Elhamdülillah Milli Görüşte yok.

Milli görüş 46 yıldan beridir diyor ki Türkiye’de ve bütün Müslüman ülkelerde ayrımı kaşıyan tek güç siyonizmin ta kendisidir. Siyonizmin çöküşü ile kurtlar kuzu ile beraber yaşayacaktır. Bugün bütün tavizleri vererek PKK’yı bitirdiğini varsaysan bile, Güneydoğu’nun tamamını PKK’nın emrine amade etsen bile PKK biter KCK başlar. KCK biter başka bir örgüt çıkar. Yeniden AB’nin ABD’nin İsrail’in taşeronu olarak ortaya çıkarlar” dedi.

Marasalı, Milli Görüş Hükümetleri döneminde ülkede yapılanları da hatırlatarak, halkın önünde 7 Haziran’da bir şans olduğunu, Milli İttifak’ın iktidarı ile ülkenin feraha ve huzura ereceğini söyledi.

Kurucuovalır da yaptıkları konuşmalarda, geçim kaynaklarının büyük bölümünü oluşturan kayısının bu yılda sıkıntılı olduğunu belirterek, yeterince destek görmediklerinden şikayetçi oldular. Alternatif ürün noktasında da destek verilmediğini belirten köylüler, Milli İttifak’a güvendiklerini söylediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 431
Bu Ay : 4797
Toplam : 4797

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom