Milletin Kalkınması Okumakla Olur

4. Malatya Kitap Fuarı’nı ziyaret eden Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, fuarların özellikle gençler için çok önemli olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Paşayeva, “Bir milletin, toplumun kalkınması okumakla, eğitimle ve bilgiyle olabilir” dedi.

Milletin Kalkınması Okumakla Olur Malatya Kültür-Sanat

4. Malatya Kitap Fuarı’na katılan Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Azerbaycan standında belirli aralıklarla kitaplarını imzalıyor ve okurlarıyla buluşuyor. Fuar ile ilgili bir değerlendirme yapan Milletvekili Paşayeva, düzenlenen fuarı çok değerli bulduğunu belirterek, bir milletin, toplumun kalkınmasının okumakla, eğitimle ve bilgiyle olacağını söyledi.

21. yüzyılın okuma, eğitim ve bilgi yüzyılı olduğunu kaydeden Paşayeva, “Özellikle gençliği okumaya, kitaba teşvik etmek adına yapılan işler çok güzel işlerdir. Bu tür kitap fuarları gençler için çok önemlidir. Gençler buraya gelerek, yazarları yakından tanır, kitapları görür, seçer ve kitaba merak sararlar. Özellikle bu kadar insanın bu fuarı ziyaret etmesi, büyük bir hadisedir. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanına, çalışanlarına ve burada zahmeti olmuş herkese teşekkür etmek istiyorum. Komşu illerde böyle bir fuarın olmadığını öğrendim. Bu da Malatya ile beraber komşu iller için de çok büyük hizmet olur” dedi.

Bu yıl fuara Kırgızistan’dan Cengiz Aytmatov’un oğlu Askar Aytmatov’un gelerek Kırgızistan’ı, oradaki tarih ve edebiyatı anlattığını, kendisinin de buradaki kardeşleriyle bir şeyler paylaştığını dile getiren milletvekili Ganire Paşayeva, “Gelecek fuarlarda Türki Cumhuriyetleri’nden, Balkanlar’dan, Ortadoğu’dan yazarlardan da davet yapılırsa, Malatya Anadolu Kitap Fuarı’nın uluslararası boyutu daha da artar. Bu da gençler için daha iyi olur. Televizyonlardan gördükleri yazarları yakından tanır, beraber olurlar. İnşallah gelecek yıllarda Azerbaycan ve diğer devletlerden daha çok yazar olacak” şeklinde konuştu.

“TOPRAKLARIMIZIN YÜZDE 20’Sİ ERMENİSTAN İŞGALİNDE”

Malatya’nın kendisini çok mutlu hissettiğini belirten Paşayeva, davetten dolayı teşekkür ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Burada, Azerbaycan adına bir şeyler anlatmaya, tanıtmaya çalıştık. Kitaplarımızı imzaladık, okuyucularla buluştuk. Çocukların, gençlerin Azerbaycan standına gelmesi, meraklanması bizim için çok önemliydi. Karabağ hikayeleri ile Karabağ’ı anlattık, Azerbaycan’ın ağır acısını anlattık. Yüzde 20 topraklarımız Ermenistan işgalinde, bir milyon göçmenimiz var. O göçmenlerin hikayelerini anlatan, Karabağ hikayeleri. Türkiye’de çıkan diğer kitapları da sergiledik. Bu fuarları çok özel buluyorum. Malatya Büyükşehir Belediyesini bir kez daha kutluyorum. Her yıl biraz daha büyüsün diye temenni ediyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 258
Bu Ay : 881
Toplam : 881

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom