Kızılaycılık Bilincini Kazandırmak

Malatya Çocuk Esirgeme Kurumu, Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette Kızılay’ın faaliyetleri çocuklara ve katılımcılara anlatıldı.

Kızılaycılık Bilincini Kazandırmak Malatya Haber

Malatya Çocuk Esirgeme Kurumu Grup Sorumlusu Halit Güler, Psikolog Ebrar Özpolat, Türk Kızılayı Malatya Şube Başkanlığı’nı ziyaret ederek, hizmet tanıtımı yapıldı. Yönetim Kurulu üyelerinden İlk Yardım Eğitim Sorumlusu Ramazan Soylu tarafından uygulamalı ilk yardım eğitimi verildi, daha sonra animasyon gösterisi eşliğinde ilk yardımın önemi çocuklara anlatıldı.

Türk Kızılayı Malatya Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Gazal Karalı tarafından ise, hayırseverlerin destekleriyle üniversitede faaliyet gösteren ve üniversiteli öğrenciler için ücretsiz giyim imkanı sunan Genç Butik mağazasının tanıtımı, 278 öğrenciye verilen burs, bu yıl açılan özel eğitim sınıfı hakkında da katılımcılara bilgilendirme yapıldı. Daha sonra Kızılay dergileri ile broşürleri çocuklara ve misafirleri dağıtıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Psikolog Ebrar Özpolat, “Çocukların kurumları tanıması açısından bu ziyaretler önem taşıyor. Kızılay'ın çocuklar tarafından bilinmesi, ileride onların Kızılaycılık bilincine sahip olmasını sağlayacaktır. İlgilerinden dolayı Kızılay Şube Başkanımız Umut Yalçın’a, Yönetim Kurulu üyelerimiz Ramazan Soylu ve Gazal Karalı'ya teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom