'Bilgiyi Yönetenler, Dünyayı Yönetiyorlar'

Birçok ünlünün ziyaret ettiği, 4. Malatya Anadolu Kitap Fuarı’nı ziyaret eden Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin 'Bilgiyi Yönetenlerin Dünyayı yönettiklerini' söyledi.

'Bilgiyi Yönetenler, Dünyayı Yönetiyorlar' Malatya Haber

5 Mayıs Salı günü açılan ve 10 Mayıs Salı gününe kadar açık kalacak olan 4. Malatya Anadolu Kitap Fuarı’na yerli ve yabancı ziyaretçi akını devam ediyor. Her gün onbinlerce kişinin ziyaret ettiği Fuar’ı ünlü isimler de ziyaret ediyor.

Belediye binası arkasında açılan 4. Malatya Anadolu Kitap Fuarı’nı Adalet eski Bakanlarından Sadullah Ergin de ziyaret etti. Kitap Fuarı’nda kurulan Çanakkale Salonu’nda ‘Türkiye’nin Gelişim Süreci’ konulu söyleşiye katılan Ergin, Kitap Fuarı’ndan övgüyle bahsederek, bu tür organizasyonların Türkiye’nin her köşesinde uygulanması gerektiğini söyledi.

Fuar organizasyonundan dolayı emeği geçen herkese teşekkür eden Ergin, Kitap Fuarı’nın oldukça rahat ve ferah bir ortamda, zengin bir yayıncı ve yazar kadrosunu ağırladığını söyledi.

Tarihin her döneminde bilginin çok önemli olduğunu belirten Ergin, “İnsan kaynağını, bilgiyi yöneten topluluklar bugün dünyayı yönetiyorlar. Zengin yer altı ve yerüstü kaynaklarına sahip ülkelerin dünyanın gidişatında söz sahibi olmadıklarını görürsünüz. Bu zenginliklere sahip yerler, bırakın dünyayı yönetmeyi, kendi insanının huzurunu bile sağlayamayan coğrafyalardır. Bu ülkelere baktığınızda, ağırlıklı olarak acı, gözyaşı ve sefaleti görürsünüz. Dünyada insan kaynağını iyi eğiten, bilgiyi kullanarak, bilgiye yaslanarak, bilime yaslanarak mesafe alan ülkelere, coğrafyalara baktığımızda dünyanın gidişatına etki eden, söz sahibi olan ülkeler haline geldiklerini görürsünüz” dedi.

Fuarın en sevindirici tarafının ilkokuldan yüksek okula kadar eğitim gören öğrencilere hitap etmesi olduğunu kaydeden eski Bakan Sadullah Ergin, “Ülkemizin gelişim sürecinde bir mesafe kat etmek istiyorsak, kitabı, okumayı ve bilime ehemmiyet vermeyi sağlamak zorundayız. İçerisinde bulunduğum şu mekan benim Malatya ziyaretime damgasını vuran, içimde tatlı bir esinti oluşturan, bir mekan haline gelmiş. Memleketime gider gitmez aynı organizasyonun kendi ilimde ve diğer nefesimin yettiği her yerde açılması için gayret sarf edeceğim” şeklinde konuştu.

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 713
Bu Ay : 1491
Toplam : 1491

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom