5 Mayıs Türkiye Gündemi

5 Mayıs 2015 Türkiye gündemi.

5 Mayıs Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programı
- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.00’de İstanbul'da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde IDEF 2015 12. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nın açılışına katılacak. Ardından Tekirdağ'a hareket edecek olan Erdoğan, 8. Mekanize Piyade Tugay ve Tekirdağ Garnizon Komutanlığı'nı, Tekirdağ Belediye Başkanlığı'nı ve Tekirdağ Valiliği'ni ziyaret edecek, toplu açılış törenine katılacak.

TBMM Başkanı Çiçek’in programı
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkmenistan'a resmi ziyarette bulunacak. Çiçek, Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat’ta yaşayan Türk toplumunun temsilcileriyle bir araya gelecek.

Başbakan Davutoğlu’nun programı
- Başbakan Ahmet Davutoğlu, saat 12.00’de Ardahan mitinginde vatandaşlara seslenecek, saat 13.00’te Ardahan Valiliği’ni ziyaret edecek. Buradan Kars'a geçecek olan Davutoğlu, saat 14.00’te valiliği ziyaret edecek, saat 15.00’te düzenlenecek mitingde konuşacak. Ardından Iğdır’a gidecek olan Davutoğlu, saat 17.00’deki mitingde konuşacak, saat 18.00’de valiliği ziyaret edecek ve ziyaret sonrası Ankara’ya dönecek.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Üsküdar’da saat 10.00’da farklı inanç grup temsilcileriyle gerçekleştirilecek sohbet toplantısına katılacak, saat 12.00’de “AB Yolunda Türk Kadını” temalı toplantıya katılacak, saat 13.30’da Üsküdar Belediyesi’ni ziyaret edecek, saat 14.00’te ilçe esnafını ziyaret edecek.
- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Şile Kervansaray’da saat 14.00’te Bahar Temizlik Haftası kapsamında gerçekleştirilecek programa katılacak.
- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde saat 11.00’de İDEF’in 12. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nın açılış törenine katılacak.
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir’de Urla ve Kemalpaşa ilçelerinde çeşitli ziyaretlerde bulunacak, Kemalpaşa’da muhtarlar ve STK temsilcileriyle toplantı yapacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Yozgat’ta kent merkezi, Boğazlıyan ve Yerköy ilçelerinde seçim bürosu açılışlarına katılacak ve esnafı ziyaret edecek.
- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, saat 08.30’da Bursa Sanayi ve Ticaret Odası üyeleriyle kahvaltıda bir araya gelecek. Ardından Çanakkale’ye gidecek olan Bakan Müezzinoğlu, saat 12.00’de 150 yataklı Biga Devlet Hastanesi'nin temel atma törenine katılacak.

Siyasi partilerin programı
- CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de saat 12.30’da Buca’da partililerle buluşacak, Kasaplar Meydanı temel atma ve açılış törenlerine katılacak. Seçim koordinasyon merkezi açılışını gerçekleştirecek olan Kılıçdaroğlu, Tepecik'te Romanlar’ın Hıdırellez Şenliği’ne katılacak.
- CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, İstanbul Kadıköy’de saat 13.00’te Kadıköy Salı Pazarı esnafını ziyaret edecek.
- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, saat 18.00’de Kocaeli’nin İzmit ilçesinde düzenlenen mitinge katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, saat 10.30'da KUYAP Eğitim ve Koordinasyon Merkezleri’nin açılış törenine katılacak.
- Ulucanlar Cezaevi Müzesi önünde saat 23.00'te Deniz Gezmiş ve arkadaşları için anma töreni düzenlenecek.
- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Ankara Şubesi üyeleri, saat 12.30'da basın açıklaması yapacak.
- DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipleri Birliği üyeleri, saat 11.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
- TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyeleri, Atatürk Orman Çiftliği’nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla saat 10.15’te Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıkacak.

EKONOMİ GÜNDEMİ
-----------------------------
- Merkez Bankası, saat 10.00'da Nisan ayı aylık fiyat gelişmeleri raporunu, saat 14.30'da reel efektif döviz kuru endeksini açıklayacak.
- TÜİK, saat 10.00'da "İstatistiklerle Aile, 2014" bültenini yayımlayacak.

SPOR GÜNDEMİ
----------------------------
- Fenerbahçe, M. Sivasspor maçı hazırlıklarına saat 11.00’de yapacağı antrenmanla başlayacak. Antrenman basına açık olacak.
- Galatasaraylı Tarık Çamdal ile Fenerbahçeli Alper Potuk, Ülker’in “Sahanın Yıldızları Projesi” kapsamında saat 14.00’te Wyndham Grand İstanbul Otel’de buluşacak.
- 2014 Türkiye Fair-Play ödüllerini kazananlar, bugün saat 11.00’de Olimpiyatevi’nde düzenlenecek basın toplantısıyla açıklanacak. Türkiye Fair-Play Ödülleri bu yıl ‘Sportif’ ve Toplumsal’ olarak iki ayrı kategoride verilecek.
- Şampiyonlar Ligi Yarı Final ilk maçında saat 21.45'te Juventus ile Real Madrid karşı karşıya gelecek.
- Kasımpaşa, Eskişehirspor maçı hazırlıklarını saat 18.00’de ilk 15 dakikası basına açık olarak sürdürecek. Antrenman öncesinde saat 17.30’da Tunay Torun, İlhan Eker ve teknik direktör Önder Özen Eskişehirspor maçıyla ilgili görüşlerini basın mensuplarıyla paylaşacak.
- Fenerbahçeli Selçuk Şahin, akşam saat 19.00’da Zorlu Center Rezidans’ta düğün yapacak.
- Beşiktaş günü izinli geçirecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 793
Bu Ay : 14969
Toplam : 14969

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom