3 Mayıs Ruhu Şahlanışa Vesile Olacak

MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nün 71’nci yıl dönümünün toparlanmaya, silkelenmeye ve yeniden şahlanışa vesile olacağını kaydetti.

3 Mayıs Ruhu Şahlanışa Vesile Olacak Malatya Siyaset

MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nün 71’nci yıl dönümünün toparlanmaya, silkelenmeye ve yeniden şahlanışa vesile olmasını diledi. MHP’li Yıldız, “Türk milliyetçileri, yaşadıkları her devirde, bulundukları her zeminde, baskıya, zulme ve haksızlığa boyun eğmemişler, yozlaşma ve yabancılaşmaya teslim olmamışlardır. Bu açıdan her türlü saygı ve takdire müstahak olduklarını mücadele disiplinleriyle, ahlaki tutarlıklarıyla, istikrarlı ve iddialı hayatlarıyla da göstermişlerdir. Biliyoruz ki, Türk milliyetçiliği devletimizi kuran yüksek fikrin ve bağlanışın adıdır.

Yine biliyoruz ki, Türk milliyetçiliği milletimizi kurtaran inanmışlığın, geleceğimizi kurgulayan irfanın karar ve kader mihveridir. Türk milliyetçileri dağılmanın ve parçalanmanın karşısındaki emniyet, gerilemenin ve küçülmenin önündeki bariyer olarak hep bir adım önde olmuş, hep bir umut adası olarak var olagelmiştir. Milli menfaatlerin ön planda tutulması, milli tez ve tercihlerin belirleyici olması, millet ve vatan değerlerinin korunması için Türk milliyetçileri üzerlerine ne düşüyorsa yapmışlar ve böylece Türk tarihinin altın sayfalarında parlayan isimler olarak yerlerini almışlardır. Bu sebeplerden dolayı, bozuk, saplantılı, çarpık ve milli nitelikten yoksun yönetim anlayışları Türk milliyetçiliğine ve aziz mensuplarına zorluk çıkarmışlar, eziyet çektirmişler ve boyunduruk altına almak için her yolu denemişlerdir” dedi.

“3 MAYIS SEMBOLDÜR”

3 Mayıs 1944 olaylarıyla birlikte fitili ateşlenen gelişmelerin seyrine bakıldığında bu hakikatlerin berrak şekilde fark edildiğini belirten Yıldız, hürmetle andıkları merhum Hüseyin Nihal Atsız Bey’in haklı ve masum olduğu bir konuyla ilgili yargılanması amacıyla Ankara’ya gelişinin 3 Mayıs olaylarını başlattığını ve yaşananların milliyetçilik tarihinin dönüm noktalarından birisi olduğunu kaydetti.

Yıldız, “Türk milliyetçileri tek parti döneminin tahammülsüz ve dayatmacı yöntemlerine karşı sivil ve demokratik tepkilerini göstermişler, inançları uğruna her bedeli ödemeye hazır olduklarını ispatlamışlardır. İşkenceler fayda etmemiş, tehditler sonuç vermemiş, cezaevi şantajı hiçbir Türk milliyetçisini yolundan çevirememiştir. Meselenin milli ilke ve ülküler olduğu zaman nelerin göze alınacağını 3 Mayıs’ın sembol ve zirve isimleri kararlılıkla ortaya koymuşlar, destansı mücadeleci vasıflarını bizlere emanet olarak bırakmışlardır” dedi.

“3 MAYIS HEYECANINA HER ZAMANKİNDEN FAZLA İHTİYACIMIZ VAR”

Bugünkü zaman diliminde 3 Mayıs şuuruna, 3 Mayıs heyecanına her zamankinden daha da fazla ihtiyaç olduğunu belirten Yıldız, Türk milliyetçiliğinin ayaklar altına alınmaya cüret edildiği bu karanlık yılların telafisi için mutlaka geçmişin muazzam mücadeleleri emsal teşkil etmesi gerektiğini vurguladı. Ancak bu sayede milletten gücünü alan demokratik itirazların toplu bir şekilde belirsizliklerin ve bilinmezliklerin duvarını yıkarak, önümüze getirilen işbirlikçi perdeyi yırtıp atacağını kaydeden Yıldız, “Bu düşüncelerle merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey başta olmak üzere 3 Mayıs 1944’ün aramızdan ayrılan tüm kahramanlarını minnetle anıyor, Cenabı Allah’tan hepsine rahmet diliyorum. Tüm dava arkadaşlarımın 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü tekrar kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“TEK BAŞINA İKTİDAR GÖRÜYORUZ”

MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız, “Tek başına iktidar görüyoruz” dedi.

Fuzuli Caddesi girişindeki MHP Seçim İrtibat Bürosu açılışına MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, MHP Malatya Milletvekili adayları Avukat Arif Yıldız, Ziraat Mühendisi Hakan Yılmaz, Eczacı Güzün Koçak, Doktor Übeyt Akçin, MHP Kadın Kolları Başkanı Ayşe Gülay Coşkun, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, Battalgazi İlçe Başkanı Gökhan Şahin, Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol ile yüzlerce vatandaş katıldı. Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Kuran’ı Kerim okundu. Ardından MHP Battalgazi İlçe Başkanı Gökhan Şahin bir konuşma yaptı. Şahin, seçim bürosunun vatana, millete, Malatya’ya hayırlı olmasını dileyerek, tek başına Milliyetçi Hareket iktidarının meşalesini yaktıklarını söyledi.

“MALATYALI SEN DE NASİBİNİ AL”

MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, bir ay sonra nasip olursa ülkenin kaderinin değişeceğini ve iyi bir sonuç alınacağını söyledi. Milliyetçi Hareket Partisi'ne gönül vermiş her kişinin 7 Haziran’a kadar her gün 1 kişiden oy alması çağrısında bulunan Erdem, “Eğer iktidara yürüyorsak, buna inanıyorsak gereğini yapmamız gerekiyor. Artık AKP Türkiye’nin, Malatya’nın omzunda yüktür.

Bu yükü silkelenip atalım. Birbirinden kıymetli, vasıflı milletvekili adaylarımızı Malatyalılar'ın huzurunda çıkmışlardır. Malatyalılar listelere bakın, öyle kararınızı verin. Eğer gerçekten Malatya’ya hizmet edeceklerine inanıyorsanız destek verin. Biz elimizi, vücudumuzu, benliğimizi Malatya’ya hizmet edemeye adadık. Cenabı Allah’ın izniyle meclise milletvekilleri taşıyacağız. Milliyetçi Hareket iktidara yürüyor, Malatyalı sen de nasibini al” diye konuştu.

“ZİYARETLERDE TEK BAŞINA İKTİDAR GÖRÜYORUZ”

MHP Malatya 1. sıra milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız ise Milliyetçi Hareket Partisi’nin her seçim bürosu açılışında yağmur yağdığını anımsatarak, şunları kaydetti:

“İşte Milliyetçi Hareket Türkiye’yi yönetmeye başladığında Allah’ın izniyle bütün hemşerilerimize, Türkiye’ye böyle rahmet yağacak, böyle ikramda bulunacaktır, inşallah. Birçok seçim borusu açılışı yaptık. Listeler netleştikten sonra hemen Malatya merkez olmak üzere tüm ilçe ve mahalleleri ziyaret ettik. Ziyaretlerimizde tek başına iktidarı görüyoruz.

Malatya’da birinci parti olma yolunda ilerliyoruz. Ve MHP ile birlikte Malatya yürüyor, Türkiye yürüyor ve Allah’ın izniyle hem Türkiye’yi hem de Malatya’yı birlikte yönetecek. Malatya artık karar vermiş. Malatya hırsızlara yol vermeye karar vermiş. Malatya yolsuzlukları başından göndermeye karar vermiş. Malatya hizmet almak için Milliyetçi Hareket’e oy vermeye karar vermiş. İnşallah 8 Haziran’da Milliyetçi Hareket tek başına iktidar olacak. Terör örgütleriyle anlaşan, dostluk kuran bir zihniyeti demokratik yollarla başından dev edecek. Türkiye’nin yeniden milli birlik ve beraberliği, kardeşliği pekişecektir. Milliyetçi Hareket ile birlikte memurumuz, esnafımız, emeklimiz, öğrencimiz tüm vatandaşlarımız gülecek. Hakkın yolunda, halkında yanında bizimle yürü Malatya.”

“SEÇİMLER ADALETSİZ YÜRÜTÜLÜYOR”

MHP Malatya 2. sıra milletvekili adayı Hakan Yılmaz ise, Milliyetçi Hareket iktidarına herkesin destek olması gerektiğini belirtti. MHP Malatya Milletvekili Adayı Doktor Übeyt Akçin da, 7 Haziran genel seçimlerinin hem Türkiye hem de Malatya için çok önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Adı Adalet ve Kalkınma olan parti maalesef seçimleri de adaletsiz bir şekilde yürütüyor. Malatya bazında örnek verirsek, 6 milletvekili adayı yetmiyormuş gibi bir de bütün belediye başkanlarını yanlarına alıp mahalle mahalle, köy köy geziyorlar.

Bu nasıl adaletli bir yarıştır. Belediye başkanları sizlerin başka görevleri var. 100 trilyon harcayıp yaptığın tranbüsün 3 tane yararını söylesin Sayın Ahmet Çakır, ben istifa etmeye hazırım. Seçim gezileri yapacaklarına, Malatya’nın yolunu, trafiğini, imar yolsuzluğunu, su parasının bu kadar yüksek olduğunu, Malatyalılar'ın geçim derdini çözeceğin yerde sen mahalle mahalle seçim gezisi yapıyorsun. Kime vefa ödüyorsun? Kimler sana vefa ödüyor? Eğer belediye başkanıysan gidip belediye sarayında oturacaksın, Malatyalılara hizmet etmeyi düşüneceksin.”

Yapılan konuşmalardan sonra seçim bürosunun açılışı yüzlerce kişiyle gerçekleşti. Ardından davetlilere yemek ikramında bulunuldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 615
Bu Ay : 5505
Toplam : 5505

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom