'Kırmızı Hayatın Rengi Olsun, Ölümün Değil'

Gazetemizin yazarı eğitimci Nilüfer Zontul Aktaş'ın Malatya Hacı İbrahim Işık İlkokulu’nda33 minik yürekle başlattığı ve adına KIRMIZI HAYATIN RENGİ OLSUN,ÖLÜMÜN DEĞİL Projesi tüm hızıyla devam ediyor.

'Kırmızı Hayatın Rengi Olsun, Ölümün Değil' Malatya Haber

Gazetemizin yazarı eğitimci Nilüfer Zontul Aktaş'ın Malatya Hacı İbrahim Işık İlkokulu’nda33 minik yürekle başlattığı ve adına KIRMIZI HAYATIN RENGİ OLSUN,ÖLÜMÜN DEĞİL ’dedikleri proje özgürlüğe, barışa, sevgi ve merhamete dair mesaj ve farkındalık içindi öncelikle çocuk zihinlerinde, daha sonra Milli Eğitim ve Büyükşehir Belediye Desteğiyle daha da büyüdü.

Desteklerin büyümesi mutluluğu artırmakta kana,zulme ve ölüme dair vicdani katılaşmalara bir nebze yol almaya çalışmak. Yurdun birçok köşesine kırmızı objelerden oluşan kutular gönderilirken zincir de devam etmekte.Kırmızının sevgi dili olması çiçekte böcekte şekerde çikolata da sevilen haliyle. Kan görmemeli idi çocuklar bilhassa. Ve gördükçe duyarsız hale gelmemeli idi. Saf ve temiz yüreklerle hareket, dünya da çocuk ölümlerine ‘dur’ demek çabası en başta... Kadına şiddet her türlü dökülen kan savaş, terör, kavga, cinayet, cinnet faktörlerini de gelecek nesillerde azaltma çabası ve buna dair farkındalık oluşturmak. Bu çalışmalar yurt dışına da taşındı.

91000 Dev Öğrenci Sevgi Anaokulu sınıfı öğretmeni Seda KÜÇÜK ve öğrencileri hazırladıkları kırmızı kutuları yurt dışındaki okullara göndererek projenin dünya geneline yayılması ve sevgi zincirine yeni halkalar katılması adına büyük bir adım attı. Bu kapsamda hazırlanan kutular Umman/Muskat’tan  “PDO School” ve Londra’dan “Dorchester Primary School” a ulaştı. Kutuların ulaştığı okullardan projenin anlam ve önemine dair oldukça olumlu dönütler alınırken; projenin istenen hedefe ulaşması ve sadece ülkemizde değil dünya geneline de yayılması için; bu ve benzeri çalışmalar hızla ve gönüllülük esasıyla devam ediyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 300
Bu Ay : 1829
Toplam : 1829

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom