Doğalgaz Sorununa Çözüm İsteniyor

TOKİ tarafından Malatya’daki basın mensupları ve Gaziler için yaptırılan konutların teslim edilmesine rağmen halen sorunları olduğu belirtildi.

Doğalgaz Sorununa Çözüm İsteniyor Malatya Haber

Yapımı tamamlanan ve bir ay önce anahtar teslimi yapılan 441 adet TOKİ konutlarında halen bazı sorunların çözülmemesi konut sakinlerinin tepkisine neden oluyor. Evlerine taşınan ve birçoğu dar gelirli ailelerin olduğu konut sahipleri her gün yeni bir sorunla karşılaştıklarını söylüyorlar.

Doğalgazın bir ay içinde açılacağının söylenmesine rağmen halen gazın açılmadığını belirten konut sahipleri, yetkililerle görüştüklerinde ise gazın 2 ay sonra geleceğini belirtiler. Yaşanan bu sorun nedeniyle mağdur olduklarını söyleyen vatandaşlar, dairelerdeki kapı, pencere, derz dolgusu ve musluklardaki sorunların söylenildiği halde yüklenici firma tarafından bir türlü çözüme kavuşturulmadığını dile getirdiler.

Binaların bulunduğu alandaki cadde ve sokak ışıklandırmalarının olmaması, binaların akşam saatlerinde zifiri karanlıkta kalmasının da ulaşımı zorlaştırdığını belirten konut sahipleri, bina aralarındaki cadde ve sokakların hala asfaltlanmamış olmasının da araç sürücüleri için zorluk oluşturduğunu belirttiler.

TOKİ’nin oluşturduğu site yönetimi tarafından aidatların toplanmasına rağmen kapıcılık hizmetlerinin halen bulunmamasını belirten konut sahipleri, verdikleri paraların ise karşılığının olmamasını eleştirdiler. Tamamlanan konutlarda halen merkezi sisteminde devreye sokulmaması nedeniyle TV izleyemeyen vatandaşlar, yüklenici firmanın kendilerini mağdur ettiklerini söylediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 273
Bu Ay : 273
Toplam : 273

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom