CHP, Ören Halkına Destek verdi

Akçadağ ilçesine bağlı Ören Mahallesi’nde kurulmak istenen baz istasyonuna tepki gösteren köylülere destek için bölgeye giden CHP İl Başkanı Enver Kiraz, halk sağlığına zarar veren her türlü uygulamaya karşı çıkacaklarını söyledi.

CHP, Ören Halkına Destek verdi Malatya İlçe

Ören Mahallesi’nin Ziyaret mevkiinde bir GSM firması tarafından yapılmak istenen baz istasyonuna köylüler tepki gösterince olaya jandarma müdahale etmişti. Çok sayıda jandarma timinin koruduğu baz istasyonun yakınında devam eden köylülerin eylemine destek vermek için Ören’e giden CHP İl Başkanı Enver Kiraz, burada vatandaşlardan bilgi aldı. Baz İstasyonun kurulacağı alanın sahibi ile de görüşen Kiraz, arazi sahibinin de GSM firması tarafından kandırıldığını savunarak baz istasyonun kaldırılması için gerekli hukuki yollara başvuracaklarını söyledi.

Bölge halkının tepkisinin yerinde olduğunu vurgulayan Kiraz, yerleşim alanının hemen yanında yer alan baz istasyonunun halk sağlığına zararlı olduğunu söyledi. Kiraz, GSM şirketi yetkililerini duyarlılığa davet ederek biran önce baz istasyonunun bölgeden kaldırılmasını istedi. Baz istasyonunun kaldırılmaması durumunda ise Örenliler ile her türlü mücadeleye hazır olduklarını belirten Kiraz, “Baz istasyonunu kuran şirketin arsa sahibinden tazminat talebi var. Ancak hiçbir tazminat buradaki insanımızın canından kıymetli değildir. Avukat arkadaşlarımızın girişimleri ile bu konunun takipçisi olacağız. Biran önce bunun buradan sökülüp atılmasını istiyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 920
Bu Ay : 3404
Toplam : 3404

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom