Başkan Çakır'ın 23 Nisan Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Çakır'ın 23 Nisan Mesajı Malatya Haber

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ün, çocuklara armağan ettiğini vurgulayan Çakır mesajında şu görüşlere yer verdi:

 “23 Nisan 1920 tarihi, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan Türk demokrasisi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı gündür. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, bu günü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan etmiştir.

23 Nisan, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin sözde değil özde paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin ortak düzlemde buluşmasını ve kaynaşmasını sağlayan bir bayramdır.

Dünya’daki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan’ın; yetim çocukların aile edindiği, evsiz çocukların evlerine kavuştuğu, sakat çocukların sağlığına kavuştuğu, acının, kederin, şiddetin, üzüntünün, yoksulluğun yerini mutluluğa bıraktığı; kırmızının savaş ve şiddet nedeniyle çocuklarda akan kanın rengi değil, ‘kırmızı, hayatın rengi olsun’ projesinin gerçekleşmesine vesile olmasını diliyorum.

Sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan çocuklarımızın ve aziz milletimizin bayramını en içten duygularla kutluyorum. Milletimizin hürriyetini ve egemenliğini sembolleştiren 23 Nisan'ın; milli birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da güçlendirmesini diliyorum.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 265
Bu Ay : 8324
Toplam : 8324

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom