İlk Baharda Yeşilyurt

Yeşilyurt Belediyesi tarafından “Yeşilyurt Her Mevsim Güzel” Projesinin ikinci Kategorisi “İlkbahar’da Yeşilyurt” için bugün “Foto Maraton” düzenlendi.

İlk Baharda Yeşilyurt Malatya İlçe

Asıl amacı Yeşilyurt’un tarihi, kültürü, sanatı olmak üzere genel çekimler ile farklı fotoğraf kareleri çekilerek Yeşilyurt’un arşivi oluşturmak olan projenin startını Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat verdi.

Proje çerçevesinde bugün gerçekleştirilen organizasyon ile sabah saat 09.00 ile 16.00 saatleri arasında foto maraton gerçekleştirildi. Gerek profesyonel, gerekse de amatör fotoğraf sanatçıların katılımıyla Foto Maraton organizasyonu MAFDER (Malatya Fotoğraf ve Resim Sanatı Derneği) işbirliği ile gerçekleşti. Fotoğrafçılar, bugün Gündüzbey, Yeşilyurt, Konak, Bürücek Yaylası ve Porga’yı fotoğraflayacaklar.

Yeşilyurt’u her yönüyle tanıtmak amacıyla hayata geçirilen projeye büyük önem veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, yolculuk öncesinde fotoğrafçılarla bir araya gelerek, onların fotoğraflarını çekti.

“ZENGİN BİR FOTOĞRAF ARŞİVİ OLUŞTURULACAK”

Yeşilyurt’un dört mevsim fotoğrafını çektirip, arşiv oluşturacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Yeşilyurt’un köyleri, mahalleri, dağları ve ovaları çekilecek resimlerle ölümsüzleştirilecek.

Hepsinden önemlisi çekilen ve yarışmaya katılan bu resimler, Yeni Yeşilyurt için oluşturulacak arşive dahil edilecek. “Yeşilyurt Her Mevsim Güzel” projemiz kapsamında gerek profesyonel gerekse de amatör fotoğraf sanatçılarımızla birlikte inşallah Yeşilyurt’u dört mevsim fotoğraflayacağız. Projenin sonunda Yeşilyurt Belediyesi için yüzlerce resimden oluşan arşivi olacak.

Bir kişinin bakış acısıyla değil birçok kişinin objektifinden resimler olacak. MAFDER Başkanı Abdulkadir Kızıl ve üye fotoğrafçılar bugün sabah yola çıkarak Gündüzbey, Yeşilyurt, Konak, Bürücek Yaylası ve Porga’ya giderek, fotoğraflarını çekecekler. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen birinci kategori “Yeşilyurt’ta Kış” yarışması sonuçlandı. Bahar ayı çekimleri için yarışmamız devam ediyor. Daha sonra yaz ve sonbahar çekimleriyle dört mevsimi çok detaylı bir şekilde arşivlerimize almış olacağız” dedi.

Projenin bir sonraki uygulamaları hakkında bilgiler veren Başkan Polat, “Dört ayrı mevsim fotoğraflarının çekilmesinden sonra konu temalı resim çalışmalarımız olacak. Kayısı çekirdeği, kayısı yaprağı, kiraz yaprağı ve üzüm gibi detay gerektiren fotoğrafların çekimlerine başlayacağız ve yarışmalarımız devam edecek” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 5
Bu Ay : 6802
Toplam : 6802

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom