Özal ve Hamido Gönüllere Taht Kurmuştur

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Hamit Fendoğlu ve Turgut Özal’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Özal ve Hamido Gönüllere Taht Kurmuştur Malatya Haber

Polat mesajında, “17 Nisan 1993 yılında vefat eden Türkiye Cumhuriyetinin 8. Cumhurbaşkanı, hemşerimiz Turgut Özal ile 37 yıl önce suikasta kurban giden Malatya eski Milletvekilleri ve Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu milletin gönlünde taht kurmuştur” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın, Turgut Özal için yayınladığı mesajı şu şekilde:

“Malatya olmasından her zaman gurur duyduğumuz 8. Cumhurbaşkanı rahmetli Turgut Özal Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi ve dünya ile entegre olması adına ciddi adımlar yapmıştır. Rahmetli Turgut Özal, 1980 darbesinde ciddi yaralar alan, kendi içine kapanıp zor günler geçiren ülkemizin ayağa kalkması, ekonomik, sosyal ve siyasi alanlarda yeniden canlanması için büyük adımlar atan önemli bir devlet adamıydı.

Malatyalı olmasından her zaman gurur ve onur duyduğumuz 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal, ekonomik ve siyasi engelleri ortadan kaldırıp, dar kalıplara sokulup kendi kaderine terk edilmek istenen Türkiye’nin çehresini değiştirecek değişim ve dönüşüme öncülük ederek, aziz milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Türkiye’de yaşayan tüm kesimlerin özgürce meselelerini konuşma ve tartışma imkanı yaratacak adımlar atarak, ülkemizin gelişmesi, büyümesi, herkesin özgürce yaşayacağı modern ve çağdaş bir vizyon için büyük çaba harcayan 8. Cumhurbaşkanı hemşerimiz rahmetli Turgut Özal’ı ölümünün 22. yılında rahmet ve saygıyla anıyor, başta ailesi olmak üzere milletimize ve Malatyalılara başsağlığı diliyorum” dedi.

POLAT, “HAMİDO, CESARETİN ADIYDI”

17 Nisan 1978 yılında evine gönderilen bombalı paketin patlaması sonrasında gelini ve iki torunuyla hayatını kaybeden Malatya’nın eski Belediye Başkanlarından ve bir dönem Milletvekilliği yapan Hamit Fendoğlu anısına bir mesaj yayınlayan Başkan Hacı Uğur Polat, “Rahmetli Hamit Fendoğlu, Milletvekilliği ve Belediye Başkanlığı döneminde ülkesi ve şehri için gayret etmiş, kimseden korkmadan yolunda yürümüş cesaretli bir Malatyalıydı. 1980 Darbesi öncesinde Türkiye’nin ekonomik ve siyasi alanlarda gerilemesi ve akabinde karanlığa gömülmesi isteyenlerin yarattığı kaos ortamında memleketinin geleceği için korkmadan ve çekinmeden görevini sürdüren Hamit Fendoğlu, evine gönderilen bombalı paketin patlaması sonrasında gelini ve iki torunuyla hayata kaybetmesinin acısı hala yüreğimizdedir.

Milletvekilliği ve Belediye Başkanlığı döneminde ülke ve millet uğrunda çalışmış, cesaretli ve cesur kişiliğiyle milletin gönlünde yer edinmiş Rahmetli Hamit Fendoğlu ile gelini ve iki torununu 37. ölüm yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum. Bu vesileyle Malatya Belediyesi eski Başkanlarından Hamit Fendoğlu’na yüce Mevla’dan gani gani rahmet diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 345
Bu Ay : 863
Toplam : 863

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom