Müdahaleleri Zamanında Yapmak Gerekir

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı Nahit Yazıcıoğlu, Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

Müdahaleleri Zamanında Yapmak Gerekir Malatya Haber

Hayvan hastalıkları hakkında konuşan Yazıcıoğlu, “Zamanında yapılan uygulamalar ile hastalıkların önlenmesi noktasında gerekli tedbirler alınıyor” dedi.

Özellikle Malatya’daki hayvan hastalıkları ile mücadelede gelinen noktanın konuşulduğu ziyarette Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Daire Başkanımızın bu ziyaretlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Malatya’da hayvan hastalıklarına karşı gereken tedbirleri aşama aşama alarak, uygulamalarımızı yüzde 85-90 seviyelerine çıkarmış bulunmaktayız. Malatya genelinde şap aşılaması, nodüler egzantem yani çiçek hastalığı ve brucella aşılamaları rutin olarak devam etmektedir. Ayrıca bölgesel olarak çıkan şarbon ve kuduz hastalıklarına karşı karantina tedbirleri alarak müdahalelerimizi yapıyoruz. Bu çalışmalarımızda başkanımız her zaman bizlerin destekçi olmuştur. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hayvan Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı Nahit Yazıcıoğlu ise, “Malatya, hayvancılıkta hızla gelişmekte olan bir il. Tabi bu gelişme ile beraber görülen hastalıklarda artmaktadır. Mücadele ve müdahale alanları arttıkça, işimiz biraz daha zorlaşıyor. Ama Malatya bu konuda gayet başarılı. Zamanında yapılan uygulamalar ile hastalıkların önlenmesi noktasında gerekli tedbirler alınıyor. İl Müdürümüzü ve personelini çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin ardından Daire Başkanı Nahit Yazıcıoğlu, öğle yemeğinde Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Süt Üreticileri Birliği ve Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanları ve Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ertuğrul Özdemir ile bir araya gelerek, Malatya hayvancılığı hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 729
Bu Ay : 4527
Toplam : 4527

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom