Özal ve Hamido'nun Ölüm Yıl Dönümü

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Belediyesi eski başkanlarından Hamit Fendoğu’nun ve 8. Cumhurbaşkanı olan Turgut Özal’ın 22. ölüm yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Özal ve Hamido'nun Ölüm Yıl Dönümü Malatya Haber

“HAMİDO, DAİMA KALBİMİZDE YAŞAYACAK”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 17 Nisan 1978 tarihinde bombalı saldırı sonucu şehit edilen Malatya Belediyesi eski başkanlarından Hamit Fendoğu’nun ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Çakır, “Hamido, daima kalbimizde yaşayacak” dedi.

Başkan Ahmet Çakır, mesajında şunları dile getirdi:

“Türkiye’nin buhranlı dönemlerinde karanlık güçler tarafından gelini ve torunları ile birlikte şehit edilen namı diğer Hamido, Malatya’mızın önemli bir değeridir. Malatya’ya ve ülkemize Milletvekili ve Belediye Başkanı olarak hizmet eden merhum Hamit Fendoğlu, mertliği ve yiğitliğiyle hep kalbimizde yaşayacaktır. Merhum Hamit Fendoğlu’nu şahadetinin 37. yılında rahmetle anıyor, ailesine ve tüm hemşerilerime tekrardan taziyelerimi sunuyorum.”

“ÖZAL, MİLLETİN TAKDİRİNİ KAZANMIŞ BİR LİDERDİ”

8. Cumhurbaşkanı olan Turgut Özal’ın 22. ölüm yıl dönümü dolayısıyla Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır bir mesaj yayınladı.

Merhum Turgut Özal’ın yüreğinde vatan, ülke ve insan sevgisi olduğunu belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, mesajında şunları belirtti:

“Türkiye Cumhuriyeti, Turgut Özal ile bir dönüm noktası yaşamıştır. Turgut Özal’ın Başbakan olduğu 1983 yılından sonra Türkiye’de birçok şey değişmiştir. Hemşerisi olmakla gurur duyduğumuz merhum Turgut Özal, bürokrat, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak, Türkiye'nin her alanda kalkınması için üstün bir gayret göstermiş, kişiliği ve icraatlarıyla milletimizin ve dünyanın takdirini kazanmıştır.

Türkiye'nin önüne büyük hedefler koyan Turgut Özal, fikirleri, girişimleri ve ileri görüşlü yaklaşımlarıyla, köklü değişim ve dönüşümlerin gerçekleştirilmesine öncülük ederken, ayrıca demokrasimizin gelişmesinde ve ekonomimizin dışa açılmasında önemli roller üstlenmiştir. Yüreği; vatan, ülke ve insan sevgisiyle dolu olan 8. Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal’ı ölümünün 22. yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.”
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 192
Bu Ay : 7338
Toplam : 7338

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom