Tasavvuf Müziği İzleyenleri Büyüledi

Yeşilyurt Belediyesi ile TAMUYAD’un ortaklaşa düzenledikleri “Alem Sana Hayran” Tasavvuf Müziği Konseri izleyenleri büyüledi.

Tasavvuf Müziği İzleyenleri Büyüledi Malatya Kültür-Sanat

Yeşilyurt Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, Tasavvuf Musiki Yaşatma ve Koruma Derneği (TAMUYAD) ile “Alem Sana Hayran” tasavvuf müziği konseri düzenledi. Dün Kongre Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu’nda düzenlenen tasavvuf müziği konserini Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, TAMUYAD Başkanı Sadettin Çevik, Battalgazi Belediye Başkan Vekili Abdulvahap Şerefhanlı, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları ile kalabalık bir vatandaş topluluğu izledi.

POLAT, “HZ.MUHAMMED (S.A.V) İYİ VE DOĞRU ANLAYAN YANLIŞ YAPMAZ”

Konserin açış konuşmasını yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Hz. Muhammed’i iyi anlayan ve onun hayatını iyi öğrenen bir insanın yanlış yapmayacağını söyledi. Kutlu Doğrum Haftası etkinliklerinde Peygamber Efendimizi daha iyi anlama fırsatı yakaladıklarını vurgulayan Başkan Polat, “Peygamber Efendimizin hayatını aslında her yönüyle anlamamız ve öğrenmemiz gerekiyor. Onun hayatını öğrenen ve onun hayatını kendisine örnek edinen bir insan yanlış yapmaz. Hz. Muhammed (S.A.V. ) izlediği o güzel yolu takip edersek, hayatımızı hep doğruluk üzerine yaşarız” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca önümüzdeki bir hafta içinde Kutlu Doğum Haftası nedeniyle çeşitli organizasyonların yapılacağını ifade eden Başkan Polat, “Kutlu Doğum Haftası’nda düzenlenecek programlarda Peygamber Efendimizi çeşitli programlarla anacağız ve öğreneceğiz. Öncelikle bizler Peygamber Efendimiz çok iyi öğrenip anlayacağız, sonrada geleceğimizin büyükleri olan çocuklarımıza Peygamber Efendimizi çok iyi anlatacağız. Bizlerin de bu yolda ufak bir katkımız olsun diye TAMUYAD’la bir etkinlik yaptık. Emeği geçen tüm kardeşlerime çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“SİYER-İ NEBİ” YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Konser öncesinde Yeşilyurt Belediyesi tarafından Yeşil Konaklarda eğitim gören öğrenciler arasında düzenlenen “Siyer-i Nebi” Yarışmasında dereceye girenlere Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, TAMUYAD Başkanı Sadettin Çevik, Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen ve Battalgazi Belediye Başkan Vekili Abdulvahap Şerefhanlı tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Yeşil Konak 5. ve 6. sınıf öğrencilerinden dereceye giren birinci Cihat Topuz (Şahnahan Yeşil Konak- Laptop ), ikinci Davut Karakuş (Şahnahan Yeşil Konak- Tablet), üçüncü Ahmet Akın (Şahnahan Yeşil Konak- Fotoğraf Makinesi), dördüncü Burak Yakut (Yeşilyurt Yeşil Konak - Mp4), beşinci Gamze Karacan ( Topsöğüt Yeşil Konak- Mp 3) hediyeleri verildi. 7. ve 8. sınıflarda ise, birinci Yakup Yiğit (Topsöğüt Yeşil Konak), ikinci Mehmet Karadoğan ( Topsöğüt Yeşil Konak ), üçüncü Sibel Özdemir ( Şahnahan Yeşil Konak ), dördüncü Sedanur Beydağı (Topsöğüt Yeşil Konak ), beşinci Mustafa Ercan ( Topsöğüt Yeşil Konak ) adlı öğrenciler ödüllendirildi.

İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Sanatçısı Hafız Murat Taştekin tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından sahne alan TAMUYAD Topluluğu Korosu, “Alem Sana Hayran” tasavvuf müziği konseriyle izleyiciyle buluştu. Birbirinden güzel parçaların seslendirildiği konser ile tasavvuf musikisi ziyafeti gerçekleştirildi. İcra edilen kaside ve ilahiler izleyenleri tam anlamıyla büyüledi. Bu arada konsere konuk sanatçı olarak davet edilen İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Sanatçılarından Hafız Murat Taştekin ile Hafız Rahmi Gürel, okudukları kasidelerle salonda duygu dolu anların yaşanmasına neden oldular.

Okudukları kaside ve ilahilerle gönülleri fetheden sanatçılar adına koro şefi ve İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Sanatçılarından Hafız Murat Taştekin ile Hafız Rahmi Gürel’e, Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ile Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, Yeşilyurt Belediyesi YEKSAM Yeşil Konak öğrencileri tarafından el emeği göz nuru ile yapılan üzerinde Elif ve Vav harflerinin bulunduğu tablolar armağan edildi.

“Alem Sana Hayran” tasavvuf müziği konserini izlemeye gelen vatandaşlara Yeşilyurt Belediyesi tarafından bastırılan ve içeriğinde Hz. Muhammed’in yüce ahlakının anlatıldığı “O’na Yolculuk” adlı kitap ücretsiz olarak hediye edildi. Konseri izlemeye gelen protokol üyeleri ve vatandaşlara gül ve lokum hediye edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 150
Bu Ay : 1679
Toplam : 1679

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom