Yol Yapımındam Çok Memnunuz

Büyükşehir süreciyle birlikte, Malatya’da kalkınma hamlesini başlatan Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde hayata geçirmeyi planlandığı projeler için ilçe belediyeleriyle koordineli bir şekilde çalışıymaya devam ediyor.

Yol Yapımındam Çok Memnunuz Malatya İlçe

Büyükşehir Belediyesi heyeti Arapgir’i ziyaret etti

Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar’ın başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, şube müdürleri ve konusunda uzman teknik personellerin katıldığı ilçe gezilerinin bu haftaki durağı Arapgir oldu.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu’nu makamında ziyaret eden heyet, Başkan Cömertoğlu’ndan Arapgir ile ilgili bilgiler aldı. Toplantıda ayrıca Arapgir’in sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıda yeni hazırlanan Arapgir Projeleri de istişare edildi.

Başkan Çömertoğlu: Büyükşehir Belediyesi ile tam bir uyum ve koordinasyon halinde çalışıyoruz.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarından övgüyle bahseden Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Büyükşehir Belediyesinin ilçeler için hazırladığı alt yapı, üst yapı, yol ve asfalt çalışmaları, kültür hizmetleri, meydan düzenleme çalışmaları gibi birçok projenin hayata geçmesiyle birlikte sorunların ortadan kalkacağını söyledi.

Büyükşehir sürecinde 1 yılı geride bıraktıklarını vurgulayan Cömertoğlu, “Büyükşehir Belediyemiz ile tam bir uyum ve koordinasyon halinde çalışmaktayız. Büyükşehir Belediyesi saha da ne yapılacağına dair birçok proje hazırladı, hazırlamaya da devam ediyor. İlçelerdeki iş akışını, merkezin düşünceleriyle örtüşmesini sağlamak adına ilçe belediyeleriyle yapılan bu toplantıları anlamlı buluyorum. Büyükşehir Belediyesinin özellikle yol planlamalarından çok memnunuz. Bu konuda büyük destekler görüyoruz. Bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın şahsında tüm ekibine Arapgirli hemşehrilerim adına hasseten teşekkür ediyorum" dedi.

Arapgir ilçesinin tarihi ve kültürel açıdan zengin bir ilçe olduğunu vurgulayan Başkan Cömertoğlu; Arapgir, Malatya'nın en uzağında olan tarih ve kültür deposu diye bilinen, kültür varlıkları ile öne çıkmış bir ilçemiz. İnsan kaynağı olarak dışarıda yetişmiş iş gücü çok fazla.  Geçmişten bugüne bu temsil değeri yüksek olan bu ilçemizin birçok eserlere dönüşmüş yüzü  olduğunu belirtti.

Sarılar: İlçelerimizin ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyoruz

Saha çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, Sn. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır Beyin talimatları doğrultusunda Malatya’nın bütün ilçelerinin gelişimlerine katkı sağlayacak projeler hazırladıklarını belirtti. Sarılar;  bu projelerin uygulanmasında beklenmedik süprizlerle karşılaşmamak için, projeyi hazırlayan teknik ekiplerin sahada da her detayı görmesinin projelerin uygulanabilirliği açısından büyük önem arz ettiğini söyledi.

Arapgir’in turizm potansiyeli yüksek bir ilçe olduğunu vurgulayan Sarılar, Arapgir'in ihtiyaçlarını yerinde görmek, isabetli kararlar alıp bu alacağımız kararlarda sizlerin katılımını sağlamak için budayız. Birlikte beraberce yürümek için buradayız. Arapgir'i el ele vererek daha güzel yerlere taşıyacağız. "dedi.

Büyükşehir Belediyesi heyeti toplantının sonunda Arapgir ilçesinde incelemelerde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 824
Bu Ay : 1447
Toplam : 1447

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom