4. Kitap Fuarı Hazırlıkları Yapılıyor

Malatya’da bu yıl 4.’üncüsü yapılacak olan Kitap Fuarı için son hazırlıklara geçildi. Biray öncesinden tüm stantların tükendiği fuarın bu yılki ana teması ise Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı olacak.

4. Kitap Fuarı Hazırlıkları Yapılıyor Malatya Kültür-Sanat

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. organizesi ile 4. Malatya Kitap Fuarı 5-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilerine açacak. Fuar için hazırlıklar sürerken şu ana kadar tüm stantların dolduğu belirtildi. Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, fuar öncesi Malatya’daki yazar ve düşünürlerle sabah kahvaltısında bir araya gelerek fuara nasıl bir katkı sağlanılacağını konuştu.

Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, bu yıl kitap fuarı alanını 5 bin metrekareden 8 bin metre kare alana çıkardıklarını belirterek dolayısıyla bu yılki fuarı yüzde 50 oranında büyüttüklerini dile getirdi. Şuana kadar bütün stant satışlarının tamamlandığını vurgulayan Akın, yaklaşık 1 aydır gelen tekliflere cevap veremediklerini çünkü çok ciddi anlamda firma bazında bir talep söz konusunun yaşandığını söyledi. Bu yıl 350 civarında yayınevinin Malatya Kitap Fuarına katılacağını belirten Akın, fuara 150’ye yakın da yazarın katılacağını söyledi.

Fuarın en büyük katılımcılarının öğrenciler olduğunu kaydeden Akın, bu nedenle özellikle İnönü Üniversitesi’nde okuyan 40 bine yakın öğrencinin de fuara katılması yönünde çalışmalar yapacaklarını söyledi. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkısı ile bu yıl fuara yaklaşık 60 bin öğrencinin katılmasını sağlayacaklarını söyleyen Akın, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir Izetbegovic’in de fuara katılması yönünde girişimlerde bulunduklarının altını çizdi.

Kültür A.Ş. Genel Müdürü Akın, bu yılki fuarın ise Çanakkale Zaferinin 100’yılı anısına olacağını söyledi. Çanakkale Savaşında kullanılan malzemelerinde sergileneceğini belirten Akın, Çanakkale Tırı ile de o dönemin ruhunu fuar konuklarına yaşatmayı hedeflediklerini söyledi.

Toplantı daha sonra katılımcıların görüş ve önerileri ile son buldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 32
Bu Ay : 5226
Toplam : 5226

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom