TKDK, Değerlendirme Toplantısı Düzenledi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Mehmet Hanifi Dere değerlendirilme toplantısı yaptı.

TKDK, Değerlendirme Toplantısı Düzenledi Malatya Haber

Öğretmenevi'nde yapılan toplantıya Malatya Valisi Süleyman Kamçı da katıldı. Kamçı yaptığı konuşmada, "Kurumun çok güzel faaliyetleri var. Epeyce vatandaşımıza yüklü bir nakdi yardımda bulunuyorlar. Dolayısıyla Malatya’mızda tarıma ve kırsal kalkınmaya etkisi olduğunu düşünüyorum. Biz de elimizden geldiğince arkadaşlarımızı destekliyoruz" dedi.

Malatya Tarım ve Kırsal kalkınmayı Destekleme Kurumu Malatya İl Koordinatörü Mehmet Hanifi Dere ise, "2007 yılında kuruluş kanunumuz çıktı. 2008 yılında teşkilatlanmaya başladık. 2011 yılında Avrupa Birliği tarafından akredite edildik. Ondan sonra ilk çağrımıza çıktık. Bugüne kadar 13 çağrı dönemini geçirdik. Biz Malatya olarak toplamda 246 proje ile şu ana kadar sözleşme imzaladık. Projelerimizin bir kısmı tamamlandı. Şu ana kadar tamamlanan projelere toplam 34 milyon lira bir ödeme hibe desteği sağladık. Geçmiş aylardan elimizde devam eden projeler var.

Onlar da tamamlandığında bu yıl içerisinde 40 milyon liranın üzerinde bir ödeme yapmayı planlıyoruz. Şu anda hala değerlendirme aşamasında olan 26 projemiz var. O projelerimizde onaylanırsa yılsonuna kadar 40 milyondan daha fazla hibe desteği sağlamış olacağız" dedi

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 918
Bu Ay : 4362
Toplam : 4362

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom