Kırmızı Hayatın Rengi Olsun

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle “Kırmızı Hayatın Rengi Olsun” projesi hayata geçiriliyor. Proje kapsamında ilkokul öğrencileri Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

Kırmızı Hayatın Rengi Olsun Malatya Haber

Hacı İbrahim Işık İlkokulu 4. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurcan Berber ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gençay, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti. Ziyarette öğrenciler Başkan Çakır’a bir buket çiçek verdiler.

ÖĞRENCİLER ŞİİR OKUDULAR

Başkan Çakır, kendisini ziyarete gelen öğrencilerle yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi. Öğrenciler “Kırmızı Hayatın Rengi Olsun” projesi ile ilgili şiir ve metinler okudular. Bu arada Başkan Çakır, öğrencileri alkışlayarak tebrik etti.

“Kırmızı Hayatın Rengi Olsun” projesiyle dünyada akan kana farkındalık oluşturmak, çocuk ölümlerine dikkat çekmek ve kırmızının sadece kanı, şiddeti ve ölümü hatırlatmasından kurtarılıp hayatın rengi olması yönünde çalışmalar yapılması hedefliyor. Proje kapsamında Türkiye genelinde irtibata geçilen okullara 500 adet kırmızı kutu gönderilecek.

Kutularda; kırmızı balon, çikolata, proje flaması, öğretmen ve öğrenci mektupları yer alacak. Paketlerin gönderildiği her okulun da kutular hazırlayarak diğer illere göndermeleri sağlanacak.

Öte yandan, proje için 8 Nisan Çarşamba günü saat 13.30’da Büyükşehir Belediye binası önünde açılış programı düzenlenecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 28
Bugün : 551
Bu Ay : 4251
Toplam : 4251

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom