Kış Lastiklerinizi Çıkarmayı Unutmayın

Otomobillerde kış lastiği çıkarma zamanı olduğu bildirildi.

Kış Lastiklerinizi Çıkarmayı Unutmayın Malatya Haber

Malatya’da lastik satıcısı Mahmut Özdoğan, 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında zorunu olan kış lastiğini çıkarma zamanı olduğunu belirterek, “Kış Lastiği, araç sürücülerinin can ve mal güvenliğini korumaya almak amacı ile tasarlanmış bir lastiktir.

ış aylarında olumsuz hava koşulları ile karşı karşıya kalındığında can ve mal güvenliğini korumaya almak ve hayati riski en az seviyeye indirmek için kullanılması gerekmektedir. Kış lastiği, hava sıcaklığının 7 derecenin altına indiği zamanlarda görülen olumlu etkileri araç sürücüleri tarafından belirtilmektedir. Karlı, ıslak ve kayganlaşmış zeminlerde aracın yol tutuşunu kuvvetlendiren bir yapıya sahiptir. Aracın yolda kaymasını engelleme özelliği sayesine oldukça kullanışlı ve faydalıdır” ifadelerini kullandı.

“Kış lastiği, yaz lastiklerinin aksine yüzeyinde daha çok diş bulunduran bir yapıya sahiptir. Bu, tekerin değdiği ıslak, kaygan ve karlı zeminlerde kaymayı engellemektedir. Çok kısa bir mesafede olsa bile fren performansını dengede tutmakta ve kolay bir duruş imkânı sağlamaktadır. Kış lastiğinin iç özelliklerine bakacak olursak yaz lastiklerinin yanı sıra içerisinde çok daha fazla kauçuk bulundurmaktadır.

Bu kauçuklar kar lastiğini daha yumuşak bir hâle getirmektedir. Daha yumuşak olan kar lastiği, yol tutuşu açısından yas lastikleri ile arasında gözle görülür bir fark oluşturmaktadır” diyen Özdoğan, “Kış Lastiği, kullanılacak olan aracın performans gücüne bağlı olarak tercih edilmektedir. Ortalama bir binek araç için ortalama kar lastiği tercih edilebilir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1054
Bu Ay : 2636
Toplam : 2636

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom