51. Kütüphane Haftası Etkinlikleri

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından düzenlenen '51. Kütüphane Haftası' etkinlikleri başladı.

51. Kütüphane Haftası Etkinlikleri Malatya Haber

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikler kapsamında ilk olarak merkez içerisinde bulunan Sadreddin Konevi Kütüphanesinin açılışı gerçekleştirildi. Törene Vali Süleyman Kamçı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Gündem ile çok sayıda kurum amiri ve öğrenciler katıldı.
İl Halk Kütüphanesi Müdiresi Mümine Aydın’ın açış konuşması ile başlayan programda Kültür ve Turizm İl Müdürü Derviş Özbay da Kütüphaneler Haftası dolayısıyla bir konuşma yaptı. Programda daha sonra söz alan Vali Süleyman Kamçı okumanın önemine değinerek kütüphanelerin bu noktada önemine değindi.

Konuşmaların ardından bir yıl boyunca il halk kütüphanesinde en fazla kitap okuyanlara ödülleri verildi. Çocuk grubunda Kemal Bahar 154 kitapla birinci, Uğurcan Dirican 126 kitapla ikinci ve Mehmet Sulhi Ekin ise 112 kitapla üçüncü oldu. Öğrenciler ödüllerini Vali Kamçı ve diğer konukların elinden aldı. Yetişkinler grubunda ise Firdevs Türkeş 136 kitapla birinci, Fethullah Çayır 105 kitapla ikinci Ümmü Gülsüm Türkeş ise 102 kitapla üçüncü oldu.
Ödül törenin ardından ünlü yazar Sinan Yağmur söyleşisine geçildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 160
Bu Ay : 1728
Toplam : 1728

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom