Kamçı Sağlık Kurumlarını Ziyaret Etti

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, kentteki sağlık kurumlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kamçı Sağlık Kurumlarını Ziyaret Etti Malatya Haber

Vali Kamçı ilk olarak İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, İl Müdürü Dr. Nail Umay’dan bilgiler aldı. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven ile müdür yardımcılarının da hazır bulunduğu ziyarette Vali Kamçı, sağlık çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Vali Kamçı, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nde göreve bu yıl başlayan Doç. Dr. Hilmi Ataseven’e hayırlı olsun dileklerini ileterek başarılar diledi. 

Genel Sekreter Ataseven de ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek teşekkür etti. Genel Sekreter Ataseven ve Hizmet Birimleri Başkanları tarafından Vali Kamçı’ ya birliğin faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. Genel Sekreter Ataseven ile birlikte İl Sağlık Müdürü Umay, eski Devlet Hastanesi arazisi ve yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

Son olarak İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nü ziyaret eden Vali Kamçım müdürlük binasında incelemelerde bulunarak yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, kurum olarak halk sağlığını korumak amacıyla risk oluşturan faktörlerle mücadele ettiklerini belirterek birinci basamak sağlık hizmetlerini yürüttüklerini söyledi. Gerekli düzenlemeleri yaparak etkili ve kolay bir şekilde sağlık hizmetlerini sunduklarını belirten Şener, bunun yanı sıra Malatya Beydağı Konaklama Tesislerinde kalan Suriyeli Misafirler içinde sağlık hizmeti verdiklerini dile getirdi. Şener, MABEK Tesislerinde dönüşümlü olarak hizmet veren dahiliye, çocuk ve diş hekimlerinin yer aldığını belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 784
Bu Ay : 4582
Toplam : 4582

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom