Kobanili Çocuklara Eğitim Verildi

Kobani’deki çatışmalardan kaçarak aileleriyle birlikte Malatya’ya gelen Suriyeli öğrenciler, Yeşilyurt Belediyesi'nin kurduğu Yeşil Konak'larda, Türkçe ve Arapça eğitim görüyor.

Kobanili Çocuklara Eğitim Verildi Malatya Haber

Savaştan kaçarak Malatya'ya gelen Kobanili minik öğrenciler, Dilek kasabasındaki Yeşil Konak’ta Türkçe ve Arapça eğitim görüyor. Öğrenciler ayrıca, Kürtçeye çevrilmiş çizgi filmler de izleyerek, savaşın korkusunu atlatmaya çalışıyorlar.

Mermi ve havan seslerinin olduğu korku dolu günleri geride bırakan Kobanili çocuklar, verilen eğitimler, öğretmenlerin ilgisi ve yaşam koşulları için Yeşilyurt Belediyesi'ne teşekkür etti. Çocuklar, unuttukları okul ortamına belediyenin sağladığı imkanlarla dönmeye çalışıyor.

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Dilek Mahallesi’ndeki Yeşil Konak’larda eğitim gören 300 öğrencinin arasına dahil edilen 25 Kobanili öğrenciye, matematik ve fen derslerinin yanı sıra Kuran-ı Kerim dersleri de verildiğini belirtti. Şahin, “Güzel bir geleceğe doğru yelken açan, geçmişi unutup geleceğe daha umutlu bakan öğrencilerimizin eğitimlerine büyük önem veriyoruz. Ayrıca Yeşil Konak’larımızda öğrencilerimiz için farklı etkinliklerde gerçekleştiriliyor. Bugün Kürtçe çizgi film izliyor öğrencilerimiz. Malatya’ya gelen minik öğrencilerimizi misafirlerimizi yalnız bırakmıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 770
Bu Ay : 1505
Toplam : 1505

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom