Çanakkale Ruhunu Canlandırdılar

Yeşilyurt Belediyesi Şahnahan Yeşil Konak öğrencileri, Çanakkale Zaferinin 100. yılı anısına çeşitli etkinlikler düzenledi.

Çanakkale Ruhunu Canlandırdılar Malatya İlçe

Şahnahan Yeşil Konak Öğrencileri tarafından Suluköy Kahramanlar İlkokulu Salonunda gerçekleştirilen program Kuran-ı Kerim Tilavetinin okunmasıyla başladı. Sinevizyon gösterisi, Çanakkale şiirlerinin okunması, "Çanakkale Destanı" isimli tiyatro oyununun canlandırılması ve “Çanakkale'ye Mektup” yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin takdim edilmesiyle son buldu. Programda duygu dolu anlar yaşatan öğrenciler katılımcılardan büyük beğeni aldı.

Çanakkale Programının açılış konuşmasını yapan Başkan Polat, "1915 yılında askeri olarak Çanakkale’yi geçemeyen batılı güçlerin manevi olarak ülkeyi yıkmasına müsaade etmeyeceğiz" dedi.

İslam’a, geleneklere ve vatan sevgisine sıkı sıkıya bağlı bir toplum olduklarını ifade eden Başkan Polat, “ Tarihimizin çok önemli dönüm noktalarından bir tanesi Çanakkale Zaferimizi anmak için Şahnahan Mahallemizde bir araya geldik. Atalarımız, Dedelerimiz o zor ve çetin savaş dönemlerinde“ Çanakkale Geçilmez” dediler. Batılı güçler Çanakkale’yi askeri güçleriyle geçemeyince “Biz bu toplumu çürütürsek, içerden yıkarsak, asli değerlerinden uzaklaştırırsak bu toplumu içeriden yıkarız” diyerek bizimle ilgili kültür emperyalizmine girdiler. Bizler Çanakkale’nin manevi olarak geçilmesine müsaade etmeyeceğiz.

Bize batı anlayışını ve kültürünü empoze etmek için televizyonlarıyla, programlarıyla bunu ortaya koydular, ama bu millet bunlara dur diyerek “Biz İslam’a, özümüze, geleneklerimize, vatan sevgisine, millet sevgisine sahibiz” dediler. Bu toplum Çanakkale’nin geçilmesine müsaade etmedi, bundan sonrada asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Başkan Hacı Uğur Polat, konuşmasının son bölümünde çocukların en iyi şartlarda yetişmesi için tüm imkânları seferber ettiklerini belirtirken, “Bu çocuklar bizim her şeyimizdir, bizlerde bu çocuklarımızın yetişmesi için elimizden geleninin en iyisini yapmak için çaba harcıyoruz. Şahnahan’ın ve Suluköy'ün şu davranışı ve duruşu kendilerinin bunu çok iyi anladığını ortaya koyuyor. Muhtarlarımız başta olmak üzere öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve tüm kardeşlerimi canı gönülden kutluyorum” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sadun Kılıç ise yaptığı konuşmada, Yeşilyurt Belediyesi tarafından kapanan Belde Belediyelerinin “Yeşil Konak” olarak hizmete başlamasını eğitime büyük bir katkı ve örnek bir çalışma olarak nitelendirerek, Başkan Hacı Uğur Polat’a teşekkür etti.

Programa Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları Haydar Şahin ve Mehmet Çınar, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sadun Kılıç, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sosyal Tesisler ve Spor Şube Müdürü Hamza Bozkurt ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 1037
Bu Ay : 5927
Toplam : 5927

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom