Halepçe Yeşilyutla Kardeş Oldu

Yeşilyurt Belediyesinin bu gün düzenleyeceği "Ah Halepçe" isimli konferansa Yeşilyurt Belediyesince davet edilen Halepçe Belediye Başkanı H. Kerem Muhammed Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ı makamında ziyaret etti.

Halepçe Yeşilyutla Kardeş Oldu Dünya

Polat, "Halepçe İle Kardeş İlçe Olmak Bizim İçin Gurur Vesilesidir"

Yeşilyurt Belediyesinin bu gün düzenleyeceği "Ah Halepçe" isimli konferansa Yeşilyurt Belediyesince davet edilen Halepçe Belediye Başkanı H. Kerem Muhammed Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ı makamında ziyaret etti.

Yeşilyurt Belediyesi, 16 Mart 1988 yılında Halepçe’de yaşanan ve binlerce masum insanın can verdiği katliamı anlamak ve anlatmak için bugün Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda saat: 19.00'da düzenleyeceği "Ah Halepçe" konulu konferansa onur konuğu olarak davet ettiği Halepçe Belediye Başkanı H. Kerem Muhammed Malatya'ya gelerek ilimizde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

H. KEREM MUHAMMED, “HALEPÇE ARTIK BARIŞI SİMGELEYEN YARINLARA UMUTLA BAKAN İNSANLARIN YAŞADIĞI BİR ŞEHİR”

Bu kapsamada Yeşilyurt Belediyesini ziyaret eden Halepçe Belediye Başkanı Muhammed yaptığı konuşmada, "1988 yılında Halepçe’de yaşanan insanlık dramında Halepçe’de insanlığın öldürülmeye çalışıldığını herkes biliyor. Ama bugün Halepçe’de İnsanlık ölmedi, Halepçe artık barışı simgeleyen yarınlara umutla bakan insanların yaşadığı bir şehir oldu. Ben Halepçe Katliamını önemseyen ve bu konuda konferans düzenleyerek Halepçe dramını tüm Dünya’ya Malatya'dan duyurmak isteyen Yeşilyurt Belediye Başkanımıza ne kadar teşekkür etsem azdır. Bizi davet ettiniz ve bizde Malatya'ya geldik. Göstermiş olduğunuz misafirperverlikten dolayı çok memnun kaldık. Allah başarılarınızın devamını daim kılsın" dedi.

Ziyarete ev sahipliği yapan Başkan Polat ise, " Halepçe bizim için simge yerlerden bir tanesidir, bizim gençlik yıllarımızda Irak’ta Saddam Hüseyin’in zulmü hüküm sürmekteydi.  Ayrıca İran ile Irak arasında savaş vardı, 27 yıl önce yaşadığımız Halepçe katliamında çoluk, çocuk, genç, yaşlı kimyasal bomba kullanılarak bir şehir yok edilmekle yüz yüze kalmıştı.

Yüce Rabbimiz Mü’minler ancak kardeştir. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin demektedir. Halepçe ile bizim dini bağımız var, ayrıca aynı bölgenin insanı olarak aramızda kardeşlik hukukun çok ileri olduğu bir bölgemizdir. Halepçe ve Yeşilyurt'un kardeş ilçe olması Yeşilyurt için gurur duyulacak bir gelişmedir" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 398
Bu Ay : 3842
Toplam : 3842

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom