Akın'dan 18 Mart Mesajı

18 Mart Şehitler Günü, aynı zamanda Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. Yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan AK Parti Malatya Milletvekili Hüseyin Cemal Akın, “Çanakkale Zaferi, inancın, azmin, kararlılığın, birlik ve beraberliğin simgesidir” dedi.

Akın'dan 18 Mart Mesajı Malatya Haber

Birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelen Türk milletinin hiçbir zaman esaret altına girmediğini ve her zaman parlak zaferlere imza attığını belirten Akın’ın mesajı şöyle:

“Bu zaferle milletimiz, bağımsızlığını, onurunu, vatanını ve bayrağını korumak için neler yapabileceğini bütün cihana bir kez daha göstermiştir Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, etnik kökeni ve mezhebi ne olursa olsun vatan toprakları için savaşmıştır. Çanakkale Zaferi, inancın, azmin, kararlılığın, birlik ve beraberliğin simgesidir.

Ayrıca Malatyalı olarak Çanakkale Zaferinden dolayı müstesna bir mutluluğa sahibiz. Prof. Dr. Yılmaz Öztuna; “Zaferin kazanılmasının iki temel sebebi vardır. Bunlardan birisi Sultan 2. Abdülhamit Han’ın o zamana göre son model topları Krupp fabrikasına imal ettirerek Çanakkale Boğazındaki tabyalara yerleştirmiş olması, bir diğeri de o tarihte tümgeneral rütbesi ile Osmanlı Ordusunun en yetenekli ve tecrübeli komutanlarından Cevat Çobanlı Paşa’nın bu harbi idare etmiş olmasıdır” demektedir. Cevat Çobanlı Paşayı da Malatya’mız yetiştirmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100.yıldönümünde, Ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin birliği ve bütünlüğü uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, bu mukaddes toprakları bize emanet eden, kanıyla, canıyla bu toprakları vatan kılan, Kahraman Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularımızla anıyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 797
Bu Ay : 1315
Toplam : 1315

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom